|
|
|---|
![]() |
|
SEMINARIUM W OPOLU W dniu 29 marca 2007 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu zorganizowano seminarium na temat negatywnych skutków oddziaływania stresu zawodowego w pracy”. Seminarium to inauguruje tegoroczną edycję programu prewencyjnego PIP skierowanego do pracodawców. Współorganizatorem seminarium był Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Opolu.
W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu pracodawców, przedstawicieli organizacji związkowych, społecznych inspektorów pracy oraz zaproszonych gości z instytucji regionalnych. W trakcie seminarium swoje prezentacje przedstawili:
Państwowa Inspekcja Pracy przywiązuje dużą wagę do działań prewencyjnych, mających pogłębić wiedzę pracodawców oraz wskazać konkretne rozwiązania pozwalające im, wspólnie z pracownikami, zidentyfikować źródła i przyczyny stresu w miejscu pracy oraz zastosować właściwe dla ich przedsiębiorstw sposoby redukcji. W ramach tych działań Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu przeprowadzi szereg wizyt inspektorów w zakładach pracy podczas których przekażą oni pracodawcom materiały informacyjne nt. stresu w pracy, a także kwestionariusze do obiektywnej oceny psychospołecznych warunków pracy w zakładzie. Ponadto tam gdzie będzie to wskazane, udzielą pracodawcom porad prawnych, technicznych i organizacyjnych w zakresie wprowadzania działań poprawiających bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu pracy.
Osoby z terenu województwa opolskiego zainteresowane udziałem w programie
zapraszamy do kontaktu z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Opolu, www.opole.oip.pl.
|
| Wiadomości | Prewencja | Okręgowe Inspektoraty Pracy | Informacje dla pracowników obcokrajowców | Kontakt | Linki | BIP |