Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Dodano: 14 czerwca 2024
1:13 minut
Uroczystość powołąnia nowego GIP
fot. Piotr Molęcki/Kancelaria Sejmu

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia 14 czerwca 2024 r. powołał Marcina Staneckiego na Głównego Inspektora Pracy. Nowy szef Państwowej Inspekcji Pracy uzyskał pozytywne opinie Rady Ochrony Pracy i sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej.

Marszałek Sejmu w trakcie uroczystości podkreślał, że nowy Główny Inspektor Pracy to frontowy inspektor pracy, człowiek, który jeździł na kontrole, zna urząd oraz wyzwania, jakie stoją przed inspekcją. Zna sytuację w terenie i wie, jak rozwiązywać problemy na poziomie legislacyjnym. 

– Nowy szef PIP to praktyk z zacięciem reformatorskim. Jego zadaniem będzie doprowadzenie do zmian, by Państwowa Inspekcja Pracy była efektywna, a pracujący mieli poczucie, że są chronieni.

Z kolei ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk powiedziała, że ma zaufanie do nowego Głównego Inspektora Pracy.

– To człowiek z misją, wizją planem i energią. Wkraczamy w nowy etap działań na rzecz bezpieczeństwa pracowników i dobrostanu pracodawców – stwierdziła ministra.

Nowo powołany Główny Inspektor Pracy po otrzymaniu powołania podkreślił, że jego marzeniem jest, by Państwowa Inspekcja Pracy była nowoczesną instytucją, kształtującą nowe standardy w zakresie prawnej ochrony i bezpieczeństwa pracy.

– Chcę także, by inspekcja była atrakcyjnym pracodawcą, by ludzie pracujący w inspekcji byli dumni z tego, że są jej częścią – powiedział Marcin Stanecki, nowy Główny Inspektor Pracy

 

Fot. Piotr Molęcki/ Kancelaria Sejmu

 

 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu