Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Dodano: 13 września 2021
1:0 minut
Prezydent nagrodził pracodawców

11 września 2021 r. w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się gala XIII edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Prezydent RP Andrzej Duda wręczył statuetki 20 laureatom. W uroczystości uczestniczyła Katarzyna Łażewska - Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

Organizatorem konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" jest NSZZ Solidarność. Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

fot. M.Żegliński / Tygodnik Solidarność

Ogromnie dziękuję za uczciwy biznes, za to, w jaki sposób prowadzicie swoje firmy i instytucje. Dziękuję za to, jak traktujecie swoich pracowników, że są oni dla Was wartością

– mówił Prezydent RP podczas uroczystości.

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda przypomniał, że to wyjątkowy konkurs, w którym pracownicy nagradzają pracodawców za to, że spełniają wysokie standardy dialogu społecznego.

Staramy się przekonywać pracodawców, że tylko dialog pomoże nam w tym, żeby nasz kraj mógł się rozwijać i żeby pracownicy mogli być traktowani w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy

– dodawał przewodniczący KK.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu