Dodano: 28 maja 2024
1:45 minut
Zdjęcie z gali wręczenia nagrod w konkursie Legitna praca w oku kamery

28 maja 2024 r. w Głównym Inspektoracie Pracy nagrodzono zwycięzców i wyróżnionych w konkursie „Legitna praca w oku kamery". Dodatkowe niespodzianki dla wszystkich nagrodzonych przygotowało Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zostało do niego zgłoszonych 100 filmów, z których 90 spełniło wymagania formalne. Z tej grupy komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wskazanych w regulaminie oraz przyznała wyróżnienia.

Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko zwróciła uwagę na wysoki poziom prac konkursowych i przyznała, że jury miało problem z wyłonieniem najlepszych. Przypomniała, że konkurs miał na celu przybliżenie tematyki dotyczącej bhp, legalności zatrudnienia i prawnej ochrony pracy.

Dużo też od Was, młodych twórców, mogliśmy się nauczyć w kontekście tego, jak mówić o tych trudnych zagadnieniach, które my często opisujemy językiem bardzo sformalizowanym.

Szefowa Państwowej Inspekcji Pracy wręczyła zwycięzcom bony o wartości 2 000 złotych. Wyróżnieni otrzymali bony o wartości 500 złotych. Dodatkowo Urszula Gawrysiak, dyrektor Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, przekazała zwycięzcom i nagrodzonym bony o wartości 300 zł.

I miejsce w kategorii 14-15 lat zajął Stanisław Dziamba – autor filmu pt. „Pracuj legalnie i bezpiecznie”.
I miejsce w kategorii 16-19 lat zajął Kacper Czerniecki – autor filmu pt. „Legitna praca w logistyce”.
Wyróżnienia w kategorii 14-15 lat otrzymali: Mikołaj Kuśta – autor filmu pt. „Praca mażenie” oraz Maksymilian Schick – autor filmu pt. „Zadbaj o legitną pracę!”.
Wyróżnienia w kategorii 16-19 lat otrzymali: Krzysztof Gąsiorowski – autor filmu pt. „(Nie)legalna praca” oraz Nikola Roszak – autorka filmu pt. „Dziewczyny też lubią kaski!”.

W imieniu Krzysztofa Gąsiorowskiego nagrodę odebrali jego koledzy. Nieobecny na gali był także Maksymilian Schick, który nagrodę otrzyma w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do obejrzenia najlepszych filmów  konkursowych na kanale YouTube Państwowej Inspekcji Pracy: https://www.youtube.com/playlist?list=PLDywIKy2CpAeHKb6H_uPKiE9BCgcyUV5X