• RSS
  • Wersja tekstowa
15.06.2022

Finał Konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”

15 czerwca 2022 r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyło się podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” .  W uroczystości uczestniczył i wręczał laureatom nagrody Dariusz Mińkowski, zastępca Głównego Inspektora Pracy.

Laureaci konkursu klasy 4-8
 

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i przebiegał pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Dariusz Mińlkowski Wręcza nagrodę laureatce konkursu
 

Hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” dotyczyło sposobów zapobiegania najczęściej zgłaszanym do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wypadkom – upadkom osób. Przesłanie konkursu w tym roku zobrazowało 39 164 uczniów z 3 169 szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Dariusz Mińkowski przemawia do laureatów konkursu
 

Dariusz Mińkowski zwracając się do laureatów zauważył, że tematyka prac dowodzi iż uczestnicy konkursu potrafią dostrzegać zagrożenia występujące w środowisku wiejskim i wiedzą jak można się przed nimi uchronić.

- Z przedstawionych prac wynika, że zdajecie sobie sprawę z tego, jak groźne mogą być skutki upadków, zwłaszcza tych z wysokości czy do niezabezpieczonych otworów. Większość z Was doskonale przedstawiła zagadnienia związane z tematem konkursu, co potwierdza, że zdobyliście cenną wiedzę, która kiedyś pomoże wam w wykonywaniu pracy w sposób bezpieczny i uchroni was przed utratą życia i zdrowia – podkreślił zastępca Głównego Inspektora Pracy