• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2019)


 • Na konferencji w Rzeszowie

  Na terenie Politechniki Rzeszowskiej 31 stycznia 2019 r. odbyła się ogólnopolska konferencja z cyklu "Podkarpacie dla biznesu". Hasłem tegorocznej edycji było: „W świetle zmieniających się przepisów”. Konferencję zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

 • Nowi inspektorzy pracy

  Grupa 27 młodszych inspektorów pracy odebrała z rąk zastępcy głównego inspektora pracy Bogdana Drzastwy legitymacje inspektorskie. Zorganizowana z tej okazji uroczystość odbyła się 31 stycznia 2019 r. w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu.

 • Posłowie zapoznali się z programem PIP

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 29 stycznia 2019 r. w gmachu parlamentu zapoznała się z informacją głównego inspektora pracy na temat programu działania Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2019 oraz na lata 2019-2021. Informację przedstawił zastępca głównego inspektora pracy Dariusz Mińkowski.

 • II Forum Szkół Rzemiosła

  Z udziałem Andrzeja Kwalińskiego, zastępcy głównego inspektora pracy, 29 stycznia 2019 r. w warszawskiej siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się II Forum Szkół Rzemiosła.

 • Wrocławska inspekcja świętuje jubileusz

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek 29 stycznia 2019 r z okazji 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy wręczył dyplomy i okolicznościowe medale długoletnim pracownikom OIP i Ośrodka Szkolenia PIP we Wrocławiu.

 • Spotkanie z przedstawicielkami ambasady Filipin

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek z zastępcą Bogdanem Drzastwą i grupą współpracowników spotkali się 28 stycznia 2019 r. w Głównym Inspektoracie Pracy z przedstawicielkami Ambasady Republiki Filipin: Marią Alnee A. Gamble oraz Marią Coriną Bunag.

 • Szef inspekcji na posiedzeniu RDS

  Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy uczestniczył w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 25 stycznia 2019 r. w Warszawie pod przewodnictwem Doroty Gardias, przewodniczącej Forum Związków Zawodowych.

 • Jubileusz służb zatrudnienia

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek 23 stycznia 2019 r. wziął udział w uroczystej konferencji z okazji 100-lecia publicznych służb zatrudnienia. Odbyła się ona na PGE Narodowym w Warszawie. Gospodarzem spotkania była Elżbieta Rafalska – minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Senatorowie poparli budżet PIP

  Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, obradująca 22 stycznia 2019 r. w gmachu Sejmu pod przewodnictwem senatora Jarosława Dudy, nie wniosła poprawek do ustawy budżetowej na rok bieżący w części dotyczącej Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej

  Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wraz z delegacją PIP uczestniczył 20 stycznia 2019 r. w uroczystej konferencji w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie z okazji 100-letniej rocznicy istnienia Sejmu Ustawodawczego i 20-lecia samorządu terytorialnego, z udziałem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

 • Otwarcie wystawy jubileuszowej w Sejmie

  W Sejmie 16 stycznia 2019 r. uroczyście otwarto wystawę z okazji 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy pod tytułem „Od wieku na rzecz ochrony pracy”. Prezentuje ona najważniejsze wydarzenia z życia polskiej inspekcji pracy na przestrzeni ostatniego wieku i sylwetki ludzi, którzy ją tworzyli.

 • Akceptacja programu działania

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 15 stycznia 2019 r. w siedzibie Sejmu zaakceptowała program działania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2019. W przyjętym w tej sprawie stanowisku podkreślono, że określone w programie priorytety działania są właściwe, a zadania przewidziane do realizacji przedstawiono w sposób kompleksowy i uzasadniony.

 • Uroczyste spotkanie jubileuszowe

  Z udziałem metropolity warszawskiego ks. kardynała Kazimierza Nycza oraz przewodniczącego Rady Ochrony Pracy posła Janusza Śniadka 14 stycznia 2019 r. w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie odbyła się okolicznościowa narada kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy związana z jubileuszem 100-lecia polskiej inspekcji pracy.

 • Msza rocznicowa w warszawskiej Archikatedrze

  Z okazji 100 rocznicy powstania polskiej inspekcji pracy 13 stycznia 2019 r. w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbyła się msza św. w intencji pracowników PIP, której przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

 • Tragedia w kopalni „Rudna”

  W sobotę 12 stycznia 2019 r. w kopalni „Rudna” w Polkowicach doszło do tragicznego wypadku przy pracy, w którym zginął jeden górnik, a sześciu zostało rannych.

 • Na seminarium w sprawie delegowania pracowników

  W Brukseli 9 i 10 stycznia 2019 r. odbyło się seminarium rozpoczynające kolejną, piątą edycję europejskiego projektu dotyczącego delegowania pracowników w ramach świadczenia usług, w którym uczestniczy Państwowa Inspekcja Pracy.

 • Zadbajmy o bezpieczną pracę zimą

  Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek apeluje o przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa pracy przy odśnieżaniu dachów oraz zapewnienie właściwej temperatury w pomieszczeniach pracy!

 • W hołdzie dla twórców inspekcji pracy

  3 stycznia 1919 r. Józef Piłsudski powołał w Polsce inspekcję pracy. W stulecie tego wydarzenia kierownictwo Państwowej Inspekcji Pracy oddało hołd Marszałkowi i innym osobom, które dawniej i w czasach nam bliższych zapisały piękne karty w historii urzędu.

 • Szef inspekcji podpisał kodeks etyki

  W setną rocznicę podpisania przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Dekretu tymczasowego o urządzeniu i działalności inspekcji pracy główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek podpisał w Warszawie zarządzenie wprowadzające Kodeks Etyki Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Zaproszenie na mszę rocznicową

  W związku z obchodami 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy 13 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbędzie się msza św. w intencji pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Celebrować ją będzie metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.