• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Plan działań inspekcji pracy zaakceptowany przez ROP

  18 stycznia 2022 r. odbyło się posiedzenie Rady Ochrony Pracy, na którym zaakceptowany został program działania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2022 oraz lata 2022-2024.

 • Spotkanie GIP z nagrodzonymi dziennikarzami

  18 stycznia 2022 r. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko spotkała się wirtualnie z laureatami dorocznej nagrody PIP „Salus Publica” dla dziennikarzy za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie problematyki ochrony pracy.

 • Nagrody dla najaktywniejszych dziennikarzy

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przyznała doroczne nagrody dla dziennikarzy za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie problematyki ochrony pracy.

 • Główny Inspektor Pracy dla Wyborczej on-line

  Inspektor pracy powinien mieć możliwość nakładania decyzji administracyjnych nie tylko na firmę, która wykonuje roboty budowlane, ale i na inwestora, aby ten myślał o bezpieczeństwie już na etapie planowania budowy – Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy udziela wywiadu Gazecie Wyborczej on-line wyborcza.biz.

 • Nowy Zastępca OIP w Warszawie

  Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy 10 stycznia 2022 roku powierzyła Hannie Matosek pełnienie obowiązków zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.

 • Uwaga na silny wiatr!

  PIP przypomina, że w związku z alertami Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), dotyczącymi silnego wiatru na terytorium Polski, pracodawcy powinni stosować się do przepisów ograniczających m.in. prace żurawi wieżowych, montaż rusztowań i podestów roboczych.

 • Wyliczanie wynagrodzeń pod kontrolą

  4 stycznia 2022 r. na wspólnej konferencji Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska - Hrycko, Prezes ZUS Gertruda Uścińska oraz Wiceminister Finansów Jan Sarnowski zapowiedzieli wspólne działania na rzecz ochrony wynagrodzeń pracowników.

 • Budżet PIP w Senacie

  4 stycznia 2022 r. odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej z udziałem przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Przedmiotem obrad było rozpatrzenie ustawy budżetowej na rok 2022.

 • Konkurs na plakat rozstrzygnięty

  Kapituła konkursu pod przewodnictwem Jarosława Leśniewskiego, zastępcy Głównego Inspektora Pracy w dniu 26 listopada 2021 r. wyłoniła laureatów konkursu na projekt graficzny plakatu promującego bezpieczeństwo pracy.

 • Dialog społeczny o Zielonym Ładzie

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko wzięła udział w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego poświęconym między innymi polityce energetycznej Polski w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Obrady odbywały się w formie wideokonferencji.

 • Konkurs Służby BHP

  W Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie 9 grudnia 2021 r. wręczono nagrody laureatom konkursu „Służba BHP – najlepszy doradca pracodawcy”. Państwowa Inspekcja Pracy jest partnerem konkursu.

 • W poszukiwaniu modelu ochrony pracy

  W dniach 8-9 grudnia br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „W poszukiwaniu prawnego modelu ochrony pracy na własny rachunek w Polsce”. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko była jednym z patronów honorowych tego wydarzenia.

 • Powołanie nowych członków Rady Dialogu Społecznego

  – Rada Dialogu Społecznego jest forum dyskusji o niezwykle ważnych państwowych sprawach – podkreślał Prezydent RP Andrzej Duda, powołując nowych członków w skład Rady.

 • Webinarium: Zwalczanie i zapobieganie handlowi ludźmi, w tym do pracy przymusowej

  Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie Barbara Kiełt zaprasza 2 grudnia 2021 r. do uczestnictwa w webinarium „Zwalczanie i zapobieganie handlowi ludźmi, w tym do pracy przymusowej”. Udział możliwy z wykorzystaniem komunikatora internetowego TEAMS.

 • Konferencja „Przyszłość układów zbiorowych pracy”

  Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor w podwójnej roli gościa i gospodarza uczestniczyła w konferencji „Przyszłość układów zbiorowych pracy”. Organizatorem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

 • Debata przeciw mobbingowi w instytucjach kultury

  22 listopada na antenie Radia Kraków odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko i przedstawicieli Inspekcji Pracy. Dyskusja była podsumowaniem kampanii "Praca od kulis - przeciw mobbingowi i dyskryminacji w polskim teatrze i na uczelniach artystycznych", realizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

 • Bądź na bieżąco

  Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco informuje o swoich najważniejszych działaniach w tym o aktualnych zmianach dotyczących prawa pracy. Pierwsze spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko jest poświęcone pracy zdalnej, Zapraszamy

 • Państwowa Inspekcja Pracy udziela porad on-line

  Od początku listopada pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi udzielają porad z zakresu prawa pracy w formie on-line. Na razie rozwiązanie to jest jeszcze w fazie testów, a wirtualne konsultacje odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 10 do 12.

 • Praca zdalna – stan obecny i perspektywa przyszłości

  O wyzwaniach stawianych przez teraźniejszość oraz jakich powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie mówiła Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy otwierając konferencję naukową „Praca zdalna – stan obecny i perspektywa przyszłości” zorganizowaną wspólnie przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Spotkanie z Pierwszą Damą

  W Pałacu Prezydenckim gościła Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy. Rozmowa z Pierwszą Damą dotyczyła obszarów zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, edukacji młodych ludzi oraz działalności i misji Urzędu.

123456 »