Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Dodano: 27 września 2023
1:50 minut
Nagrodzone plakaty

26 września 2023 r. w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na plakat  „Budownictwo XXI wieku”. W prezentacji nagrodzonych prac i wręczaniu nagród uczestniczył zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski.

Celem konkursu organizowanego przez CIOP-PIB jest uzyskanie oryginalnych projektów plakatów, które będą promowały problematykę bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy. Tegorocznym tematem było budownictwo – branża, w której dochodzi do największej liczby wypadków przy pracy. Na konkurs wpłynęło 171 plakatów.

Aleksandra Kortas laureatka I nagrody

Laureaci nagród:

I nagroda w wysokości 5000 zł – Aleksandra Kortas za plakat „Wypadki w budownictwie”,

II nagroda w wysokości 3000 zł – Kacper Brzezicki za plakat „Uwaga! (Po szklanie)”,

III nagroda w wysokości 2000 zł – Łukasz Kliś za plakat „Lepiej uważaj”.

 

Laureaci wyróżnień (w wysokości 1000 zł):
  1. Wojciech Zabel – plakat „O tym nikt nie mówi”,
  2. Jacek Kaliński – plakat „Bricks cube”,
  3. Wojciech Kucia – plakat „Budynek”,
  4. Natalia Zelner – plakat „Odpowiedzialność”,
  5. Michał Łącki – plakat „Wielbłąd budowlany”.

Przemawia Dariusz Mińkowski

Dariusz Mińkowski, zwracając się do uczestników uroczystości, podkreślił, że jeśli dzięki tym plakatom, choć jeden pracownik uniknie wypadku przy pracy, stosując się do przepisów i zasad bhp, to jest to wystarczające uzasadnienie dla prowadzenia takich konkursów poświęconych problematyce bezpieczeństwa pracy.

– Warto próbować docierać do ludzi wszelkimi kanałami i informować ich o zasadach bezpiecznej pracy, bo czynnik ludzki jest nadal przyczyną większości wypadków.

Główny Inspektor Pracy od wielu lat jest jednym z patronów honorowych konkursu, jego przesłanie i przekaz uzupełniają bowiem działania prewencyjno-promocyjne podejmowane przez Państwową Inspekcję Pracy. Tegoroczny temat konkursu na plakat doskonale koresponduje z prowadzoną przez PIP kampanią „Budowa. STOP wypadkom!”. Kampania ta obejmuje działania kontrolne, prewencyjne i edukacyjne, adresowane do pracodawców i pracowników branży budowlanej. Głównym ich celem jest zmniejszenie występowania zagrożeń wypadkowych na polskich placach budów.

Więcej o kampanii „Budowa. STOP wypadkom!”:

https://www.pip.gov.pl/nasza-oferta/dla-pracodawcow/szanuj-zycie-siebie-nie-odbudujesz

https://www.bhpnatak.pl/index.php/o-kampanii/

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu