• RSS
  • Wersja tekstowa
13.05.2019 Artykuł archiwalny

Tydzień Bezpieczeństwa w Budownictwie

Państwowa Inspekcja Pracy włącza się w obchody Tygodnia Bezpieczeństwa, organizowanego przez sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Hasło tegorocznej edycji brzmi „NIE IDŹ NA SKRÓTY. NIGDY!”.  

 

Plakat Nigdy nie idz na skroty 2019

 

Podstawowym celem akcji organizowanej od 13 do 19 maja 2019 r. jest ograniczenie wypadków przy pracy oraz poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach.

 

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa na wybranych placach budów zaplanowano prelekcje i wykłady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, pokazy ratownictwa oraz nowoczesnych rozwiązań technicznych. Odbywają się również szkolenia z pierwszej pomocy, pokazy dostawców i producentów sprzętu bhp, kursy podnoszące kwalifikacje pracowników oraz spotkania z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy. W trakcie wydarzenia inspektorzy pracy udzielają porad prawnych dotyczących bezpieczeństwa pracy w budownictwie. Udostępniane są także materiały i wydawnictwa PIP, dotyczące budownictwa.

Więcej o szczegółach akcji można dowiedzieć się w okręgowych inspektoratach pracy oraz na stronie Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie:

http://www.porozumieniedlabezpieczenstwa.pl/tydzien_bezpieczenstwa-6.html