04.03.2016

Czy zwolnienie z art. 188 K.p. mogę wykorzystać tylko w pełnych dniach, czy także w godzinach?

Obecnie zwolnienie z art. 188 Kodeksu pracy udzielane jest w dniach.  Od 2 stycznia 2016 r. zwolnienie przysługuje w wymiarze 16 godzin albo 2 dni. O sposobie wykorzystania zwolnienia w danym roku kalendarzowym decyduje pracownik w pierwszym wniosku o udzielenie takiego zwolnienia złożonym w danym roku kalendarzowym.

Zwolnienie od pracy udzielane w wymiarze godzinowym, dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika. Niepełną godzinę zwolnienia od pracy zaokrągla się w górę do pełnej godziny.




  • banner120701
  • banner111644
  • banner178526
  • banner177694
  • banner175199
  • banner200692
  • banner200693
  • banner201670
  • banner172098
  • banner199867
  • banner186222