Państwowa Inspekcja Pracy

 • RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Artystycznie o bezpieczeństwie

  26 listopada 2021 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu w Warszawie odbyło się posiedzenie kapituły konkursu na projekt graficzny plakatu, który będzie promował założenia kampanii Państwowej Inspekcji Pracy skierowanej do branży budowlanej.

 • Debata przeciw mobbingowi w instytucjach kultury

  22 listopada na antenie Radia Kraków odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko i przedstawicieli Inspekcji Pracy. Dyskusja była podsumowaniem kampanii "Praca od kulis - przeciw mobbingowi i dyskryminacji w polskim teatrze i na uczelniach artystycznych", realizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

 • Bądź na bieżąco

  Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco informuje o swoich najważniejszych działaniach w tym o aktualnych zmianach dotyczących prawa pracy. Pierwsze spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko jest poświęcone pracy zdalnej, Zapraszamy

 • Państwowa Inspekcja Pracy udziela porad on-line

  Od początku listopada pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi udzielają porad z zakresu prawa pracy w formie on-line. Na razie rozwiązanie to jest jeszcze w fazie testów, a wirtualne konsultacje odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 10 do 12.

 • Praca zdalna – stan obecny i perspektywa przyszłości

  O wyzwaniach stawianych przez teraźniejszość oraz jakich powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie mówiła Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy otwierając konferencję naukową „Praca zdalna – stan obecny i perspektywa przyszłości” zorganizowaną wspólnie przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Akceptacja dla budżetu i rozwój kultury bezpieczeństwa

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 23 listopada 2021 r., prowadzonym w formie wideokonferencji, pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2022 r., wnosząc o jego zaakceptowanie przez Sejm w proponowanych przez inspekcję kwotach.

 • Stop nielegalnemu zatrudnieniu i płaceniu pod stołem

  Polski Ład to również działania mające ograniczyć pracę „na czarno” oraz wypłacanie wynagrodzeń „pod stołem”. Zapewnili o tym na konferencji prasowej 22 listopada 2021 r. w Warszawie przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Nagrody za działalność na rzecz bezpieczeństwa pracy

  Na Zamku Królewskim w Warszawie 18 listopada 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej oraz nagród w XXVIII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Wręczono także nagrody Głównego Inspektora Pracy w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”.

 • Handel w niedziele - posłowie przyjęli informację

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 16 listopada 2021 r. przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy w sprawie przestrzegania przepisów o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni z perspektywy działań kontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Cel – bezpieczne budowy

  4 listopada 2021 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Głównego Inspektora Pracy ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie. Dyskutowano o bieżących działaniach kontrolno-nadzorczych na budowach, a także przyszłych działaniach, których celem będzie podniesienie bezpieczeństwa w tym sektorze.

 • Poselskie poparcie dla projektu budżetu PIP

  Komisja do Spraw Kontroli Państwowej Sejmu na posiedzeniu 27 października 2021 r. pozytywnie zaopiniowała dla Komisji Finansów Publicznych projekt budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2022 rok. Przedstawiła go Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • Spotkanie z Pierwszą Damą

  W Pałacu Prezydenckim gościła Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy. Rozmowa z Pierwszą Damą dotyczyła obszarów zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, edukacji młodych ludzi oraz działalności i misji Urzędu.

 • Główny Inspektor Pracy przedstawiła projekt budżetu

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 26 października 2021 r. przeprowadzonym w formie wideokonferencji zapoznała się z projektem budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2022 rok. Przedstawiła go Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • W Sopocie dyskutowano o digitalizacji usług

  W trakcie Europejskiego Forum Nowych Idei 21 października 2021 r. w Sopocie odbyła się dyskusja panelowa z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko, poświęcona zagadnieniu digitalizacji usług publicznych.

 • Seminarium o bezpieczeństwie w budownictwie

  Aktualne problemy bhp w budownictwie były 20 października 2021 r. tematem seminarium zorganizowanego na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

 • ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

  22 października 2021 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach wraz z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach organizuje Konferencję pn.: „Pandemia COVID-19 nowe wyzwania w środowisku pracy”.

 • Bhp tematem obrad Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy

  14 i 15 października 2021 r. odbyły się online 80. posiedzenie plenarne Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (SLIC) i konferencja Dnia Tematycznego. W wydarzeniu uczestniczył Michał Wyszkowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Poznaniu.

 • Projekt nowelizacji ustawy o PIP na ukończeniu

  O finalizacji prac nad powstającym w Państwowej Inspekcji Pracy projektem zmian w przepisach wzmacniających uprawnienia inspektorów pracy mówi w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • Zaproszenie na konferencję w Bydgoszczy

  „Osoby z niepełnosprawnościami w zatrudnieniu. Dostępność w środowisku pracy i przestrzeni publicznej” to temat konferencji naukowej, która odbędzie się 21 i 22 października 2021 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, początek godz. 10:00.

 • Posłowie przyjęli informację o działaniach PIP w pandemii

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 13 października 2021 r. przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy w sprawie działań kontrolnych i prewencyjnych podejmowanych przez Państwową Inspekcję Pracy wspierających walkę z epidemią COVID-19.

« 123456