• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej wspiera kampanię PIP

  - Popieram Państwową Inspekcję Pracy w jej staraniach, by pierwsze w życiu zatrudnienie nie okazało się źródłem poważnych problemów i związanych z nimi zniechęcenia i stresu - Agata Kornhauser – Duda, Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej.

 • Główny Inspektor Pracy gościem „Onet rano”

  27 marca 2023 r. Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy była gościem programu „Onet rano”. Rozmowa z gospodarzem programu Januszem Schwertnerem dotyczyła między innymi dyskryminacji płacowej.

 • O szkodliwości czynników reprotoksycznych

  23 marca 2023 roku na terenie Poznań Congress Center, odbyła się konferencja pn. Ekspozycja pracowników na szkodliwe czynniki reprotoksyczne w środowisku pracy, zorganizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu.

 • Kontrole firm transportowych z rosyjskim i białoruskim kapitałem

  Inspektorzy pracy oraz przedstawiciele innych służb 16marca 2023 r. rozpoczęli kontrole ponad 60 firm transportowych na terenie całego kraju. Sprawdzane są głównie firmy, które prawdopodobnie działają z wykorzystaniem kapitału białoruskiego lub rosyjskiego. Dariusz Mińkowski, zastępca Głównego Inspektora Pracy, wziął udział w spotkaniu inaugurującym tę akcję.

 • Konferencja „Dialog społeczny w czasach kryzysu”

  9 marca 2023 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja „Dialog społeczny w czasach kryzysu”, z udziałem Głównego Inspektora pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko. Wydarzenie zorganizowane przez Region Gdański NSZZ „Solidarność” zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 • Główny Inspektor Pracy zaprasza

  Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji Państwowej Inspekcji Pracy „Wpływ prawa unijnego na polskie prawo pracy – najnowsze regulacje”, która odbędzie się w dniach 18-19 maja 2023 r. on-line.

 • „Legitna praca” na YouTube

  W ramach 3-letniej kampanii informacyjno-edukacyjnej "Legitna Praca" prezentujemy film o prawach osób podejmujących pierwszą pracę. Do współpracy zaprosiliśmy Wojciecha Kaczmarczyka, autora programu „Do roboty” w serwisie YouTube .

 • Zaproszenie na konferencję PIP

  22 marca 2023 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - Poznań Congress Center obędzie się konferencja pn. „EKSPOZYCJA PRACOWNIKÓW NA SZKODLIWE CZYNNIKI REPROTOKSYCZNE W ŚRODOWISKU PRACY”

 • Obradowała Rada Ochrony Pracy

  Dwa obszerne referaty przygotowane przez Państwową Inspekcję Pracy zdominowały posiedzenie Rady Ochrony Pracy, które odbyło się w formie wideokonferencji 6 marca 2023 roku.

 • Rada Ochrony Pracy o bezpiecznej pracy w leśnictwie

  Bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie (ocena ryzyka zawodowego, organizacja stanowiska pracy) to jeden z tematów poruszonych podczas posiedzenia Rady Ochrony Pracy 6 lutego 2023 roku.

 • Konferencja PIP na Targach BUDMA

  W Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, 31 stycznia 2023 r. odbyła się konferencja „Budowa. STOP wypadkom! Koordynator do spraw bhp fundamentem bezpiecznej budowy”.

 • Główny Inspektor Pracy na kongresie Praca 4.0

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko uczestniczyła 30 stycznia 2023 r. w kongresie Praca 4.0 „Przewidzieć jutro – rynek pracy w dobie niepewności”, organizowanym przez Konfederację Lewiatan.

 • Obchody 30-lecia OSPSBHP

  27 stycznia 2023 r. odbyły się uroczystości związane z 30-leciem działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Wzięła w nich udział Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

 • Głowny Inspektor Pracy o pracy zdalnej w Programie 3 Polskiego Radia

 • Posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

  W Centrum Partnerstwa Społecznego DIALOG 25 stycznia 2023 r. odbyło się plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. W posiedzeniu uczestniczyła Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

 • Wywiad Dziennika Gazety Prawnej z Głównym Inspektorem Pracy

  - Pracodawcy, którzy nielegalnie zatrudniają obcokrajowców, powinni zostać objęci długoletnim zakazem powierzania obowiązków migrantom - mówi Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy w wywiedzie przeprowadzonym przez redaktor Urszulę Mirowską-Łoskot z DGP.

 • Nagrody dla dziennikarzy

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko wręczyła nagrody dziennikarzom zaangażowanym w popularyzację prawa pracy i bezpieczeństwa pracy. Uroczystość odbyła się w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie 16 stycznia 2023 roku.

 • O planie działania PIP w 2023 r. na komisji sejmowej

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 12 stycznia 2023 r. zapoznała się z planem działalności PIP na 2023 r. przedstawionym przez Głównego Inspektora Pracy Katarzynę Łażewską-Hrycko.

 • Rada Ochrony Pracy o bezpiecznej wsi

  Zagadnienia ochrony pracy nabierają na wsi coraz większego znaczenia. Rolnicy, dążąc do pozyskania unijnych funduszy na inwestycje w sprzęt, muszą spełnić różne wymagania z zakresu bhp warunkujące przyznanie dotacji z Unii Europejskiej. 10 stycznia 2023 roku Rada Ochrony Pracy debatowała o bezpieczeństwie na wsi.

 • Senackie prace nad budżetem PIP

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko uczestniczyła 4 stycznia 2023 r. w posiedzeniu senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Członkowie Komisji pod przewodnictwem senatora Filipa Libickiego pracowali nad projektem budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2023 r.

« 12