• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Główny Inspektor Pracy na Kongresie „Dialog o gospodarce”

  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy, wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Rynek pracy i jego wpływ na konkurencyjność działających przedsiębiorstw”. Debata była częścią Kongresu „Dialog o gospodarce”, zorganizowanego w Warszawie przez Federację Pracodawców Polskich w dniach 23-24 listopada 2022 r.

 • Główny Inspektor Pracy dla Forbes

  - W Kodeksie Pracy oczekujemy na zmiany, które na stałe wprowadzą rozwiązania związane z pracą zdalną. Trwa dialog w tej kwestii rządu z organizacjami pracodawców, związkami zawodowymi i instytucjami kontrolnymi jak np. Państwowa Inspekcja Pracy – mówiła Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy w wywiadzie dla Forbes.

 • Główny Inspektor Pracy na Kongresie Open Eyes Economy w Krakowie

  W dniach 22-23 listopada 2022 r. odbył się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie VII Międzynarodowy Kongres Open Eyes Economy Summit 2022. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę prelegentów z całego świata. O prawach człowieka w biznesie i poszanowaniu praw pracowniczych mówiła podczas pierwszego dnia kongresu Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

 • Temperatury w pracy

  Kwestie dotyczące temperatury w pomieszczeniach pracy reguluje Rozporządzenie Ministra Pracy I Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

 • Konstytucyjna ochrona pracy

  Dwa obszerne bloki informacyjne dotyczące problemów wynikających z różnych form zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej omówili przedstawicie Państwowej Inspekcji Pracy na plenarnym posiedzeniu Rady Ochrony Pracy.

 • Pracodawcy przyjaźni pracownikom

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko 21 listopada 2022 r. wzięła udział w uroczystości wręczenia statuetek i certyfikatów pracodawcom wyróżnionym w XIV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W ceremonii, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda.

 • Uroczyste spotkanie z laureatami

  Na Zamku Królewskim w Warszawie 17 listopada 2022 r. odbyła się gala, podczas której wręczono Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej oraz im. Romana Giedrojcia, a także nagrody w konkursach „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej’’ i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”. Uroczystość rozdania nagród objął patronatem honorowym Prezydent RP Andrzej Duda.

 • Główny Inspektor Pracy w Polsat News

  Od kilku lat obserwujemy wyraźny trend spadkowy, jeśli chodzi o liczbę ofiar wypadków przy pracy. Biorąc pod uwagę ostatnią dekadę, liczba osób, które zginęły podczas wykonywania obowiązków służbowych, spadła o 30%. Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy 17 listopada 2022 r. na antenie Polsat News mówiła o promocji bezpieczeństwa pracy.

 • Komisje sejmowe o budżecie PIP na 2023 r.

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko uczestniczyła 15 listopada 2022 r. w posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Przedmiotem obrad był m.in. kształt przyszłorocznego budżetu Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Posiedzenie KOP o eliminowaniu nielegalnego zatrudnienia

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko 3 listopada 2022 r. na posiedzeniu Sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej przedstawiła informację na temat działalności Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie eliminowania nielegalnego zatrudnienia, realizowanej w latach 2019-2022.

 • Konferencja PIP o obecnych i przyszłych wyzwaniach dla inspekcji pracy

  „Inspekcja pracy a wyzwania przyszłości” – pod takim tytułem odbyła się 27 i 28 października 2022 roku w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy.

 • Budżet inspekcji na Komisji do Spraw Kontroli Państwowej

  Bez głosu sprzeciwu członkowie sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej przegłosowali projekt dochodów i wydatków Państwowej Inspekcji Pracy w 2023 roku.

 • Główny Inspektor Pracy wśród panelistów XVIII Forum Rynku Zdrowia

  25 października 2022 r. podczas XVIII Forum Rynku Zdrowia w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z udziałem m.in. Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko na temat mobbingu, dyskryminacji i zjawiska nierówności w ochronie zdrowia.

 • Uroczyste sadzenie Dębu Papieskiego upamiętniające 100. rocznicę powrotu Śląska do Macierzy

  Przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach posadzono dąb papieski. Uroczystość posadzenia dębu przekazanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach odbyła się w ramach obchodów 100-lecia powrotu części ziem Górnego Śląska do odrodzonej Rzeczypospolitej w 1922 roku.

 • Finał konkursu „Bezpiecznie od startu”

  20 października 2022 r. odbył się finał XX edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bhp dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”. Konkurs jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy i Związek Rzemiosła Polskiego.

 • X Warszawska Konferencja Dźwigowa

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko oraz Jarosław Leśniewski, zastępca Głównego Inspektora Pracy, uczestniczyli w zorganizowanej przez Urząd Dozoru Technicznego X Warszawskiej Konferencji Dźwigowej.

 • ROP pozytywnie o budżecie PIP

  Rada Ochrony Pracy przyjęła stanowisko w sprawie projektu budżetu PIP na 2023 rok. Rada poparła projekt w wersji przedłożonej przez Głównego Inspektora Pracy Katarzynę Łażewską-Hrycko. Planowane wydatki inspekcji pracy na przyszły rok wynoszą prawie 482 mln.

 • Wojna w Ukrainie a rynki pracy na EFNI 2022

  Najważniejsze jest zapewnienie uchodźcom godnych warunków pracy, dlatego sprawdzamy, czy nie dochodzi do wyzysku osób, które w trudnej sytuacji życiowej były zmuszone do podejmowania pracy w warunkach niespełniających minimalnych standardów zatrudnienia – mówiła Katarzyna Łażewska-Hrycko podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

 • Sejm przyjął sprawozdanie z działalności PIP w 2021 roku

  7 października 2022 roku Sejm RP przyjął sprawozdanie Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2021. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przedstawiła wyniki działalności PIP za ten okres na posiedzeniu Sejmu 6 października 2022 roku.

 • Nadzór rynku – rola Państwowej Inspekcji Pracy

  Posiedzenie Sejmowej Komisji do spraw Kontroli Państwowej zostało w całości poświęcone roli i działaniom Państwowej Inspekcji Pracy w systemie oceny zgodności i nadzoru rynku w Polsce.

« 1234567