• RSS
  • Wersja tekstowa
06.02.2019 Artykuł archiwalny

Jubileusz służb zatrudnienia

W 100. rocznicę powołania publicznych służb zatrudnienia Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie zorganizował 1 lutego 2019 r. konferencję poświęconą dotychczasowej współpracy z partnerami rynku pracy z udziałem głównego inspektora pracy Wiesława Łyszczka oraz wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda.

wwwIMG8988

W liście skierowanym z okazji jubileuszu do dyrektora PUP w Rzeszowie Adama Panka szef Państwowej Inspekcji Pracy Wiesław Łyszczek przypomniał, że Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie powołujących państwową służbę zatrudnienia. Podziękował za dotychczasową, cenną i owocną współpracę, deklarując gotowość dalszego współdziałania. Życzył satysfakcji z wypełniania „tak ważnej misji na rzecz mieszkańców powiatu rzeszowskiego, którzy dzięki pracy Powiatowego Urzędu Pracy zyskują nowe perspektywy zawodowe i życiowe, budujące kapitał społeczny regionu i całego naszego kraju”.

wwwIMG9147

W trakcie uroczystości wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w imieniu prezydenta RP wręczyła odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w podziękowaniu za ich długoletnią służbę.

W konferencji uczestniczyła także Barbara Kiełt – okręgowy inspektor pracy w Rzeszowie.