• RSS
  • Wersja tekstowa
26.02.2019 Artykuł archiwalny

Spotkanie z niemieckimi związkowcami

W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy 25 lutego 2019 r. gościli przedstawiciele Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych (DGB), którzy w ramach inicjatywy „Sprawiedliwa Mobilność” wspierają pracowników delegowanych do pracy na terenie Niemiec z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski.

wwwIMG5871

Spotkanie, z udziałem Bogdana Drzastwy - zastępcy głównego inspektora pracy oraz Piotra Ostrowskiego - wiceprzewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zrealizowano na prośbę OPZZ. Centrala ta realizuje projekt "Fair working condidions for Posted Workers through Sector-Specific Information and Cooperation" adresowany m.in. do polskich pracowników skierowanych do czasowego wykonywania pracy w Niemczech. W trakcie spotkania omawiano kwestie dotyczące organizacji, kompetencji i zadań Państwowej Inspekcji Pracy, a także współpracy z instytucjami publicznymi na terenie Niemiec w sprawach dotyczących delegowania pracowników w ramach świadczenia usług, w szczególności w branży opieki długoterminowej.

wwwIMG5873

W spotkaniu uczestniczyli: Mirjam Baumert i Justyna Oblacewicz – ekspertki z DGB, Adam Rogalewski z Wydziału Międzynarodowego OPZZ oraz Ewa Dośla – dyrektor Gabinetu GIP, Katarzyna Mietelska – dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy i Dariusz Górski – główny specjalista w Departamencie Legalności Zatrudnienia w GIP.