• RSS
  • Wersja tekstowa
19.05.2019 Artykuł archiwalny

W Kordobie o prewencji w rolnictwie

W dniach 15-17 maja 2019 r. na Uniwersytecie w Kordobie w Hiszpanii odbyło się 39. Międzynarodowe Kolokwium  pt. „Wizja Zero – Światowa Strategia Prewencji w Rolnictwie”. W spotkaniu uczestniczył Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

Wiesław Łyszczek, Aleksandra Hadzik i Katarzyna Bzdura w Kordobie
 

W Kolokwium zorganizowanym przez Międzynarodową Sekcję ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz z Uniwersytetem w Kordobie wzięli udział także Katarzyna Bzdura, p.o. kierownika Sekcji Prewencji i Promocji w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach oraz Nina Dulna, tłumacz z Sekcji Współpracy z Zagranicą GIP.

 Otwarcia dokonali organizatorzy Kolokwium Aleksandra Hadzik, prezes KRUS,  przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie oraz Jose Carlos Gomez Villamandos, Rektor Uniwersytetu w Kordobie.

Celem wydarzenia było promowanie strategii Wizji Zero - Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (ISSA), której priorytetem jest zredukowanie wypadków i chorób zawodowych do zera. W trakcie wydarzenia omawiano oraz prowadzono dyskusje nad najnowszymi osiągnięciami oraz dobrymi praktykami, dotyczącymi różnorodnych aspektów prewencji w rolnictwie.

Kolokwium było doskonałą okazją dla ekspertów z całego świata do wymiany doświadczeń i przedstawienia nowych pomysłów w zakresie działań, które przyczyniają się do zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych. Uczestnikami wydarzenia byli między innymi: eksperci z dziedziny bhp, badacze, specjaliści medycyny wsi, eksperci w dziedzinie zdrowia publicznego, jak również rolnicy i pracownicy sektora rolniczego.