Spotkanie szefów inspekcji pracy Grupy Wyszehradzkiej

W dniach 3-4 czerwca 2019 r. w słowackich Koszycach odbyło się spotkanie kierownictw urzędów inspekcji pracy państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej. Gospodarzem spotkania był Krajowy Inspektorat Pracy Republiki Słowackiej.

wwwDSC0023

Do tematów przewodnich, zgodnie z priorytetami prezydencji słowackiej w Grupie V4, należały: nielegalne zatrudnienie oraz działalność prewencyjno-promocyjna w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy.

wwwDSC0095

W programie spotkania poza prezentacjami delegacji poszczególnych urzędów znalazł się czas na wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk. Omawiano możliwości dalszej współpracy transgranicznej w zakresie walki z nielegalnym zatrudnieniem i działań prewencyjno-promocyjnych, w tym w szczególności kampanii medialnych, programów prewencyjnych oraz publikacji tematycznych skierowanych do pracodawców i pracowników.

www20190604100125

Ze strony Państwowej Inspekcji Pracy w spotkaniu udział wzięli: Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy, Wojciech Gonciarz, dyrektor Departamentu Prawnego GIP, Jarosław Leśniewski, dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia GIP oraz Robert Jaworski, główny specjalista w Departamencie Legalności Zatrudnienia.