• RSS
  • Wersja tekstowa
26.06.2019 Artykuł archiwalny

Na otwarciu wystawy plakatu

W Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie 25 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom XXVIII edycji konkursu na plakat dotyczący bezpieczeństwa pracy. W tym roku tematem przewodnim była depresja. Państwową Inspekcję Pracy reprezentował Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy.

wwwIMG6801

Na tegoroczną edycję konkursu napłynęła rekordowa liczba 351 projektów plakatów. Jury przyznało 2 nagrody główne: II nagrodę Dorocie Dąbrowskiej i III –Szymonowi Szymankiewiczowi oraz 5 równorzędnych wyróżnień. Na wystawę pokonkursową wybrano 62 najciekawsze prace.

wwwIMG6812

Zwracając się do laureatów, Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek podkreślił, że ich prace w sposób bezpośredni inspirują do dbałości o bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Pogratulował nagrodzonym talentu i życzył sukcesów w działalności artystycznej.

wwwIMG6845

Wręczył jednemu z wyróżnionych artystów Emilowi Idzikowskiemu specjalny dyplom od Głównego Inspektora Pracy – honorowego patrona konkursu za plakat „najpełniej wyrażający przesłanie św. Jana Pawła II widniejące na sztandarze PIP: ostatecznym celem pracy pozostaje zawsze człowiek”.

wwwIMG6850

Konkursowi na plakat dla profesjonalistów tradycyjnie towarzyszył konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, przeprowadzony w tym roku pod hasłem: „Mój WF – zabawa, zdrowie i bezpieczeństwo”. Wzięło w nim udział 26 placówek z całej Polski. Przyznano 12 nagród głównych w kilku kategoriach wiekowych i 12 wyróżnień, które wręczono podczas uroczystości otwarcia wystawy dla profesjonalistów. Prace najmłodszych artystów również można było oglądać na wystawie w CIOP.

wwwIMG6862

Otwarcia wystawy dokonała gospodarz uroczystości: Dyrektor Instytutu prof. dr hab. med. Danuta Koradecka. W spotkaniu uczestniczyła Wicedyrektor Departamentu Kadr i Szkoleń GIP Iwona Hadacz.

wwwIMG6780