• RSS
  • Wersja tekstowa
01.07.2019 Artykuł archiwalny

Rolnicy świętują w Boguchwale

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale 29 i 30 czerwca 2019 r. z udziałem Wiesława Łyszczka, Głównego Inspektora Pracy  i Barbary Kiełt, Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie odbyły się „Dni Otwartych Drzwi” połączone z XXI Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Delegacja PIP na wystawie w Boguchwale
 

W otwarciu wydarzenia wzięła udział Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki i Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Na uroczystościach obchodów „Dni Otwartych Drzwi” obecni byli ponadto: Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisław Ożóg, poseł do Parlamentu Europejskiego. Ważną dla regionu imprezę odwiedzili także posłowie na Sejm RP Krystyna Wróblewska, Halina Szydełko i Mieczysław Miazga. Ponadto w wydarzeniu brali udział przedstawiciele lokalnego samorządu: Lucjan Kuźniar, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Jerzy Cypryś Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski i Wiesław Dronka, burmistrz Boguchwały. Wystawę odwiedzili także dyrektorzy lokalnych oddziałów KRUS, KOWR, PIR, ARiMR oraz wójtowie gmin.

Przemawia Wiesław Łyszczek
 

Wiesław Łyszczek podczas swojego przemówienia podkreślił, że praca  rolnika jest bardzo niebezpieczna. Przybliżył uczestnikom spotkania działania i programy prewencyjne prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy, których celem jest zwrócenie uwagi rolnikom na zagrożenia, na które narażone są  osoby pracujące w gospodarstwach rolnych.

Delegacja PIP w trakcie zwiedzania wystawy
 

Uczestnicy i goście imprezy mieli okazję  zapoznać się z nowościami z zakresu technologii produkcji zwierzęcej i roślinnej oraz obejrzeć wystawy zwierząt hodowlanych i roślin, a także uczestniczyć w organizowanych konkursach.

Stoisko OIP w Rzeszowie
 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne, gdzie rolnicy mogli uzyskać porady nt. bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W czasie dwudniowej imprezy wystawy i stoiska odwiedziło około 30 000 osób.