• RSS
  • Wersja tekstowa
10.09.2019 Artykuł archiwalny

Przy Pomniku Św. Jana Pawła II

8 września 2019 r. w miejscowości Tuligłowy odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II pod Tuligłowskim Krzyżem. W uroczystości wzięli udział Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek oraz Zastępca Głównego Inspektora Pracy Bogdan Drzastwa.

Delegacja PIP
 

W wydarzeniu uczestniczyli także Aneta Gronowicz, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie, Józef Bajdel, Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie oraz pracownicy Głównego Inspektoratu Pracy.

Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy złożyli pod pomnikiem św. Jana Pawła II wiązankę kwiatów.

Wydarzenie to połączone było ze 110. rocznicą Koronacji Cudownej Tuligłowskiej Ikony, 10. rocznicą Jej Rekoronacji oraz 40. rocznicą Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Nadziei w Tuligłowach.

Na uroczystościach w Tuligłowach
 

Iwona Hadacz, Wicedyrektor Departamentu Kadr i Szkoleń w Głównym Inspektoracie Pracy odczytała listy od Wicepremiera Piotra Glińskiego i Prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego skierowane do uczestników  pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Nadziei.

Po uroczystości poświęcenia pomnika przez Arcybiskupa Józefa Michalika, w Sanktuarium została odprawiona Msza Św. Dziękczynna.