• RSS
  • Wersja tekstowa
07.10.2019 Artykuł archiwalny

Spotkanie z Ambasador Malezji

4 października 2019 r. Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wraz ze współpracownikami spotkał się w Głównym Inspektoracie Pracy z Chitra Devi Ramiah, Ambasador Malezji w Polsce oraz Nur Azura Abd Karim, Pierwszą Sekretarz Ambasady.

wwwDSC02157w

Spotkanie zorganizowano na prośbę Ambasady Malezji w Warszawie. Było ono wyrazem dobrej współpracy urzędu z dyplomatami z Malezji, zwracającymi się do inspekcji o pomoc w interpretacji przepisów polskiego prawa pracy. Stanowi ono podstawę zatrudnienia części personelu ambasady.

wwwDSC02177w1

Podczas rozmów wyjaśnień udzielali: Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy, Wojciech Gonciarz, Dyrektor Departamentu Prawnego GIP, Jakub Chojnicki, Dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli GIP, Jarosław Leśniewski, Dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia GIP. Z uwagi na zainteresowanie ambasady szczegółowymi rozwiązaniami z obszaru polskiego prawa pracy Wiesław Łyszczek zadeklarował możliwość wsparcia merytorycznego ze strony Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

wwwDSC02178w

W spotkaniu uczestniczyły również: Iwona Hadacz, Wicedyrektor Departamentu Kadr i Szkoleń GIP oraz Teresa Jastrzębska, tłumacz w Sekcji Współpracy z Zagranicą.