• RSS
  • Wersja tekstowa
24.10.2019 Artykuł archiwalny

Spotkanie z delegacją etiopskich ekspertów

23 października 2019 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy z delegacją złożoną z członków etiopskiego zespołu eksperckiego powołanego przez premiera Etiopii.

wwwIMG7353

Powołanie zespołu było odpowiedzią na rosnący problem bezrobocia wśród młodych ludzi w Etiopii i miało związek z planowanym stworzeniem rządowego systemu wsparcia przyszłych migrantów zarobkowych.

wwwIMG7366

Wizyta delegacji z Etiopii była finansowana przez Międzynarodową Organizację Pracy w ramach programu dotyczącego etiopskiego rynku pracy. Członkowie zespołu eksperckiego zapoznali się sytuacją migrantów zarobkowych w Polsce. Dyskusja dotyczyła również roli Państwowej Inspekcji Pracy jako organu nadzoru nad przestrzeganiem przepisów prawa pracy wobec cudzoziemców oraz kontroli legalności ich zatrudnienia.

Z ramienia PIP w spotkaniu uczestniczyli: Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy, Bogdan Drzastwa, Zastępca Głównego Inspektora Pracy, Wojciech Gonciarz, Dyrektor Departamentu Prawnego GIP, Jarosław Leśniewski, Dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia GIP oraz Nina Dulna, tłumacz z Sekcji Współpracy z Zagranicą.