• RSS
  • Wersja tekstowa
17.12.2019 Artykuł archiwalny

Na spotkaniu opłatkowym wśród związkowców

W siedzibie Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu 16 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie opłatkowe. Wziął w nim udział Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek.

DSC0581edited

W spotkaniu uczestniczyli: Biskup Pomocniczy Wrocławski Jacek Kiciński, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy we Wrocławiu Andrzej Pogórski, Dolnośląski Kurator oświaty Roman Kowalczyk, członkowie Rady Dialogu Społecznego, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych. Działacze “Solidarności” i przybyli goście złożyli sobie życzenia, obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 87 we Wrocławiu.

DSC0546edited

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wyraził radość, że po raz kolejny uczestniczy w spotkaniu ludzi walczących o prawa pracownicze. Życzył wszystkim, by zbliżające się święta przyniosły wiele szczęścia i nadziei na lepsze jutro.

Kurator Roman Kowalczyk życzył wszystkim pięknych świąt, rodzinnych, prawdziwie polskich, spędzonych w gronie rodziny, spełnienia marzeń i optymizmu, który dodaje skrzydeł.

DSC0503edited

Przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” Kazimierz Kimso podkreślił, że trzeba razem pracować i świętować, bo to jest istotne dla budowania dialogu. „Cieszymy się z wolnej Ojczyzny i możemy składać sobie piękne w naszej tradycji życzenia, bo nie są to tylko święta bombki i choinki. W te święta powinniśmy dawać cząstkę siebie, przekazując następnym pokoleniom nasze wartości.” Kazimierz Kimso życzył nieustających łask Bożych i refleksji nad sobą i rzeczywistością, w której żyjemy.

DSC0548edited

Ksiądz biskup Jacek Kiciński przekazał pozdrowienia od Metropolity Wrocławskiego Arcybiskupa Józefa Kupnego, poświecił pokarmy i opłatki. W swoich życzeniach przypomniał, że nadchodzą święta miłości, w których najważniejsze są Wiara, Nadzieja i Miłość. Życzył wszystkim, by święta były świętami naszej wiary, tradycji i jedności, abyśmy mieli czas dla siebie i żeby wysłuchać drugiego człowieka.