• RSS
  • Wersja tekstowa
20.08.2020

Ministerstwo i inspekcja rozmawiają o kontrolach w zakładach pracy

20 sierpnia 2020 r. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg spotkała się z Zastępcą Głównego Inspektora Pracy Dariuszem Mińkowskim. Tematem rozmowy były kontrole inspektorów pracy dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny w zakładach pracy.

Priorytetem jest zdrowie i życie Polaków. Kontrole inspektorów pracy przeprowadzane są właśnie z troski o bezpieczeństwo pracowników. Nie możemy sobie pozwolić na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna, dlatego tak ważne jest, by wszyscy stosowali się do wytycznych sanitarnych i przestrzegali obowiązujących obostrzeń – mówi minister Marlena Maląg.

Jednym z podstawowych zadań  Państwowej Inspekcji Pracy jest nadzór nad zapewnieniem pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Decyzją Glównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka, Inspekcja zaangażowała wszystkie dostępne środki organizacyjne i prawne, by ryzyko zakażenia się czynnikami   biologicznymi w tym koronawisrusem w miejscu pracy było jak najmniejsze – powiedział Dariusz Minkowski, Zastępca Głównego Inspektora Pracy

Przypomnijmy, w połowie sierpnia – w związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń sanitarnych  w wybranych powiatach Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała dodatkowe kontrole w zakładach pracy. O przypadkach naruszenia przepisów i reżimu sanitarnego inspektorzy będą informować właściwe wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne.