• RSS
  • Wersja tekstowa
19.01.2022

Spotkanie GIP z nagrodzonymi dziennikarzami

18 stycznia 2022 r. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko spotkała się wirtualnie z laureatami dorocznej nagrody PIP „Salus Publica” dla dziennikarzy za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie problematyki ochrony pracy.

nagroda spotkanie

Przypominamy, że nagrody Głównego Inspektora Pracy za 2021 rok otrzymali: Mateusz Rzemek z „Rzeczpospolitej”, Katarzyna Lipska-Sokołowska z „Kuriera Szczecińskiego”, Katarzyna Łakomiak-Korach z Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, Justyna Nowicka z Radia Kraków, Paweł Solarz z Radia Kielce i Marcin Szydłowski z Radia Plus z Olsztyna.

Katarzyna Łażewska-Hrycko pogratulowała laureatom, podkreślając, że dzięki nim  Państwowa Inspekcja Pracy dociera ze swoim przekazem do różnych grup społecznych i dzięki temu może skuteczniej realizować swoją misję.

Laureaci zwracali uwagę na dobrą współpracę z okręgowymi inspektoratami pracy, które aktywnie współpracują i uczestniczą w tworzeniu audycji, programów i tekstów dotyczących bezpieczeństwa w pracy oraz przestrzegania praw pracowniczych.

W spotkanie włączyli się także okręgowi inspektorzy pracy, którzy na co dzień współpracują z laureatami: Adam Derza, Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach, Konrad Pachciarek, Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie, Paweł Ciemny, Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu, Jarosław Kowalczyk, Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie i Józef Bajdel, Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie.