• RSS
  • Wersja tekstowa
24.05.2022

Inspekcja pracy wspiera Mistrzostwa Kadry BHP

9 maja 2022 roku oficjalnie wystartowała kolejna, szósta już edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do specjalistów bhp oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką – Mistrzostwa Kadry BHP. Jego organizatorem jest Koalicja Bezpieczni w Pracy, a patronują mu ważne instytucje państwowe, takie jak: Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także organizacje pozarządowe, w tym: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Pracodawcy RP i Konfederacja Lewiatan.


 

Aby wziąć udział w konkursie, należy kliknąć w link:

https://bit.ly/MistrzKadryBHP22

Zadanie konkursowe polega na rozwiązaniu testu wiedzy online z zakresu szeroko rozumianej problematyki bhp. Pytania obejmują zarówno zagadnienia ogólne, jak i szczegółowe, dotyczące poszczególnych branż. Pierwszy etap, w którym uczestnicy odpowiedzą na 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, przygotowanych przez osoby będące autorytetami w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, potrwa do 29 maja 2022 roku. Pięćdziesięciu uczestników z najwyższą liczbą punktów przejdzie do II etapu, który będzie składał się z dwóch części: testu online (20 pytań) oraz 5 pytań otwartych. W tym roku Komisja Konkursowa przygotowała taki zestaw pytań, który będzie wymagał od uczestników nie tylko znajomości przepisów, ale również prawidłowego wnioskowania, a w części z pytaniami otwartymi – wiedzy praktycznej.

Państwowa Inspekcja Pracy aktywnie włącza się w działania związane z realizacją tej inicjatywy – sprawuje nad konkursem patronat merytoryczny oraz zapewnia udział swojego przedstawiciela w pracach Komisji Konkursowej. Ponadto w dostępnych kanałach komunikacji inspekcji pracy, publikowane są informacje dotyczące konkursu.

Przedsięwzięciu patronują najważniejsze media branżowe i ogólnopolskie, w tym: Promotor BHP, Kultura Bezpieczeństwa,  Personel Plus, Infor.pl, ATEST – Ochrona Pracy, Portal BHP oraz Międzynarodowe Targi SAWO.

Regulamin i informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz szczegółowy harmonogram konkursu znajduje się na stronie internetowej: bezpieczniwpracy.pl w zakładce „Mistrzostwa”.