• RSS
  • Wersja tekstowa
28.01.2023

Obchody 30-lecia OSPSBHP

27 stycznia 2023 r. odbyły się uroczystości związane z 30-leciem działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Wzięła w nich udział Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

Gospodarzem obchodów jubileuszu, zorganizowanego w warszawskim Hotelu Arche Krakowska, była prezes Stowarzyszenia Elżbieta Bożejewicz.

Katarzyna Łażewska-Hrycko w trakcie przemówienia
 

Katarzyna Łażewska-Hrycko, gratulując członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, podkreśliła, że jest ono cenionym partnerem Państwowej Inspekcji Pracy, ponieważ jego członkowie pełnią wiodącą rolę w tworzeniu kultury bezpieczeństwa w zakładach pracy i podnoszeniu standardów w zatrudnieniu. 

– To właśnie państwa postawa i zaangażowanie mogą realnie i bezpośrednio wpływać na poprawę warunków pracy i zmniejszenie liczby wypadków, dzięki okresowym analizom stanu bhp oraz wdrażaniu rozwiązań technicznych i organizacyjnych, likwidujących nieprawidłowości w przedsiębiorstwach – powiedziała Główny Inspektor Pracy.

Katarzyna Łażewska-Hrycko z Odznaką Honorową OSPSBHP
 

W trakcie uroczystości wręczono honorową Odznakę za Zasługi dla Rozwoju OSPSBHP, ustanowioną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia. Otrzymują ją wyróżniający się członkowie oraz instytucje, które przyczyniły się w znaczny sposób do rozwoju Stowarzyszenia. Podczas jubileuszowego spotkania Katarzyna Łażewska-Hrycko odebrała Odznakę, którą uhonorowano Państwową Inspekcję Pracy.

Nagroda GIP
Katarzyna Łażewska-Hrycko wręcza nagrodę
 

Gala była też okazją do wręczenia nagród w konkursie „Służba BHP – najlepszy doradca pracodawcy”. Celem konkursu jest promowanie najbardziej zaangażowanych przedstawicieli służby bhp – zarówno zatrudnionych w zakładach pracy, jak i świadczących doradztwo bhp w charakterze specjalisty spoza zakładu pracy. Państwowa Inspekcja Pracy jest partnerem tego konkursu, zorganizowanego przez Zarząd Główny OSPSBHP. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Karolina Rduch. Katarzyna Łażewska-Hrycko wręczyła jej Nagrodę Specjalną Głównego Inspektora Pracy.

Przedstawiciele PIP w trakcie uroczystości
 

W obchodach uczestniczyli także Jarosław Leśniewski, zastępca Głównego Inspektora Pracy oraz Ewa Dośla, dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy.