• RSS
  • Wersja tekstowa
Artykuł archiwalny

Wizyta przedstawicieli azerbejdżańskiej inspekcji pracy

Państwowa Inspekcja Pracy od 21 do 25 maja br. gościła delegację inspekcji pracy Azerbejdżanu, pod przewodnictwem Mahmmada Gaziyeva. Był to fragment projektu finansowanego przez Komisję Europejską, w ramach którego Azerowie poznają rozwiązania służące ochronie pracy i bezpieczeństwu zatrudnionych, stosowane w krajach nowej i starej Unii. Gospodarzem wizyty był Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu.

img/12_036_02.jpg

Pierwszego dnia Michał Wyszkowski opowiedział gościom o Państwowej Inspekcji Pracy, o transformacji systemu inspekcji, a także planowaniu działań przez PIP. Dzień trzeci także wypełniły prezentacje przedstawiające działalność urzędu oraz rozmowy z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Pracy. Azerscy inspektorzy z zainteresowaniem zwiedzili Ośrodek Szkolenia PIP i zapoznali się z jego zadaniami.

Dzień drugi i czwarty wizyty należał do Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu. Goście zostali zapoznani z jego organizacją i działalnością. Starszy inspektor pracy Małgorzata Budzyńska zabrała azerskich inspektorów na wizytę kontrolną do dwóch zakładów: Akwawitu Polmosu S.A. i Wratislavii Bio Sp. z o.o

W podsumowaniu wizyty Mammad Gaziyev podkreślił, iż dla tak młodej inspekcji jak azerbejdżańska, która powstała w 1998 r., doświadczenia zebrane podczas wyjazdu do Polski z pewnością okażą się bardzo cenne. W spotkaniu uczestniczył zastępca głównego inspektora pracy Grzegorz Łyjak.

img/12_036_01.jpg