• RSS
  • Wersja tekstowa
18.12.2014 Artykuł archiwalny

Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy

W Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie 16 grudnia br. odbyła się V edycja autorskiego projektu realizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie pod hasłem: "Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy", połączonego z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Niebezpieczne sytuacje w gospodarstwie rolnym”.

 

www-Miko-2014028
 

Program realizowany był w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej „Szanuj życie – bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. W roku 2014 w ramach projektu w spotkaniach z inspektorami pracy wzięło udział kilkuset uczniów. Tematem spotkań były zagadnienia dotyczące zagrożeń w gospodarstwach rolnych.

W uroczystości udział wzięli: Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy, Małgorzata Kwiatkowska, zastępca głównego inspektora pracy, Włodzimierz Biaduń, okręgowy Inspektor pracy w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, nauczyciele oraz dzieci i młodzież z rodzicami.

 

www-Miko2014029
 

Goście obejrzeli, przygotowany specjalnie na tę okazję, bożonarodzeniowy program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej.

Kulminacyjnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Niebezpieczne sytuacje w gospodarstwie rolnym”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody z rąk „inspekcyjnego” Świętego Mikołaja, który z uwagi na typowo jesienną aurę dotarł na uroczystość karetą.

Do konkursu zgłoszono 379 prac, nagrodzono 79 osób. Nagrody ufundowali: Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, Oddział Regionalny KRUS w Lublinie, burmistrz gminy Łaszczów oraz sponsorzy akcji.

„Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy” zakończyła wigilia poprzedzona dzieleniem się opłatkiem, składaniem życzeń i wspólnym kolędowaniem.