• RSS
  • Wersja tekstowa
27.09.2015 Artykuł archiwalny

Na jubileuszowej gali konkursu „Lodołamacze”

Pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy 29 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala X edycji konkursu „Lodołamacze”. Nagrody w jednej z kategorii wręczała Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy.

 

wwwLodolamacze-2015-972
 

Konkurs „Lodołamacze” ma na celu przełamywanie uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Jego organizatorem jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Podczas zamkowej gali uhonorowano laureatów tegorocznej edycji konkursu.

 

wwwLodolamacze-2015-1081
 

Iwona Hickiewicz wręczyła statuetkę „Lodołamacza 2015” w kategorii: instytucja. Otrzymał ją Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, który od 2002 r. zatrudnia osoby niepełnosprawne (obecnie wśród kadry merytorycznej jest 28 osób niepełnosprawnych). Uczelnia dokłada starań, aby wyrównać szanse osób niepełnosprawnych w dostępie do edukacji, jednocześnie zapewniając najwyższy poziom kształcenia. W ub.r. studiowało w niej 296 osób niepełnosprawnych.

Statuetki „Lodołamacza” wręczono także w kategoriach: zakład pracy chronionej i otwarty rynek pracy. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy.

Statuetkę „Lodołamacza Specjalnego” odebrała popularna piosenkarka Irena Santor - za wspieranie utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. „Super Lodołamacz” trafił natomiast do Związku Harcerstwa Polskiego za działalność jego gromad zuchowych i drużyn harcerskich „Nieprzetarty Szlak”.