• RSS
  • Wersja tekstowa
23.11.2015 Artykuł archiwalny

Inspekcja uhonorowała pomorskich pracodawców

W Dworze Artusa w Gdańsku 20 listopada 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców konkursów organizowanych w 2015 r. przez Okręgowy Inspektorat Pracy. W uroczystości wzięli udział: Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy oraz kierownictwo gdańskiego inspektoratu PIP. Obecni byli przedstawiciele organizacji pracodawców i związków zawodowych, a także organów nadzoru nad warunkami pracy.

 

wwwDSC0157-2
 

Iwona Hickiewicz w swoim wystąpieniu podkreśliła, że przedsiębiorcy inwestujący w bezpieczeństwo i higienę pracy nie tylko zapobiegają wypadkom i chorobom zawodowym, ale też budują pozytywny wizerunek swej firmy. Ich sukces ekonomiczny jest również efektem dbałości o bezpieczeństwo pracy.

Przypomnijmy, że celem konkursów organizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy jest m.in. promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzegania przepisów prawa pracy. Oczekiwanym rezultatem tych przedsięwzięć powinna być systematyczna poprawa stanu bezpieczeństwa higieny pracy w zakładach. Na uroczystości w Dworze Artusa nagrodzono laureatów konkursów: „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, „Buduj bezpiecznie”, ,,Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”, a także ,,Najaktywniejszy Pracownik Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy”.