• RSS
  • Wersja tekstowa
24.09.2018 Artykuł archiwalny

Państwowa Inspekcja Pracy na AGRO SHOW 2018

W trakcie międzynarodowej wystawy rolniczej odbywającej się w dniach 20-23 września w Bednarach k.Poznania,  Andrzej Kwaliński zastępca głównego inspektora pracy wręczył nagrodę laureatom XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.


Laureaci odbieraja nagrodę główną
 

Laureaci lonkursu z przedstawicielami PIP
 

W konkursie zwyciężyli Agata i Zbigniew Przyjemscy,  właściciele gospodarstwa rolnego z miejscowości Kamieńczyce w województwie świętokrzyskim”. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Jednym ze współorganizatorów konkursu  jest Państwowa Inspekcja Pracy.

Nagrodzeni w konkursie
 

Nagrodę specjalną Głównego Inspektora Pracy za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym przyznano Sylwii i Mariuszowi Pawlakom z Poddębic w województwie kujawsko-pomorskim.

Laureaci konkursu
 

Podczas uroczystej gali Andrzej Kwaliński, wręczył laureatom konkursu nagrody i wyróżnienia.

Przemawia Andrzej Kwaliński
 

W swoim wystąpieniu wskazał na konieczność wprowadzania w gospodarstwach rolnych nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych z uwzględnieniem aspektu bezpieczeństwa osób wykonujących pracę.  Zwrócił także uwagę na dobre przykłady praktycznego stosowania zasad bezpieczeństwa w gospodarstwach laureatów konkursu.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się przygotowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu stoisko Państwowej Inspekcji Pracy gdzie przeprowadzono liczne konkursy wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla młodzieży ze szkół rolniczych, przygotowano multimedialne prezentacje tematyczne, udzielano  porad prawnych i technicznych a także zaprezentowano bogatą ofertę wydawnictw prewencyjnych o tematyce bhp w rolnictwie.

Stoisko PIP na wystawie w Bednarach
 

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW  jest największą plenerową wystawą rolniczą w Europie. Na powierzchni 120 hektarów zaprezentowało się ponad 800 wystawców z ponad 20 krajów. Uzupełnieniem bogatej oferty maszyn i urządzeń rolniczych wszystkich czołowych producentów były przyciągające tłumy zwiedzających liczne prezentacje i pokazy maszyn i urządzeń rolniczych.