• RSS
  • Wersja tekstowa
26.11.2018 Artykuł archiwalny

Podsumowanie działalności prewencyjnej w Wielkopolsce

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień pracodawcom uczestniczącym w XXV edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” oraz konkursu o tytuł „Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy”, a także zaświadczeń i dyplomów ukończenia programów prewencyjnych PIP było najważniejszym wydarzeniem podczas uroczystego podsumowania działalności prewencyjnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu w mijającym roku.

wwwDSC0185

W gali zorganizowanej z tej okazji 22 listopada 2018 r. w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu uczestniczyli: zastępcy głównego inspektora pracy Bogdan Drzastwa i Andrzej Kwaliński, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, przedstawiciele współpracujących z Państwową Inspekcją Pracy organów nadzoru i kontroli warunków pracy, przedstawiciele związków zawodowych oraz organizacji pracodawców.

wwwDSC0024

Rozpoczynając uroczystość, zastępca okręgowego inspektora pracy Paweł Ciemny podkreślił, że XXV edycja ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” przypada w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a także w 100-lecie powołania  inspekcji pracy w Polsce. W imieniu Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy gratulacje i podziękowania dla laureatów konkursów oraz programów prewencyjnych Państwowej Inspekcji Pracy przekazał jego zastępca Bogdan Drzastwa, który odczytał list skierowany do uczestników uroczystości.

wwwDSC0043

Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” na szczeblu regionalnym w poszczególnych kategoriach zostali: w kategorii pracodawców zatrudniających do 50 pracowników - Gospodarstwo Rolne Jolanty Magdaleny Tomczyk z miejscowości Skrajnia w powiecie kaliskim, natomiast w kategorii pracodawców zatrudniających od 51 do 250 pracowników – „GIB” MEBLE GANDECKI I BERSKI Spółka jawna z Kępna. W kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników pierwsze miejsce przyznano firmie SAINT-GOBAIN HPM z Koła. Przyznano także 8 wyróżnień.

W konkursie o tytuł „Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy” pierwsze miejsce zajął Sylwester Miszczak, zakładowy społeczny inspektor pracy Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, drugie Justyna Dzięcioł, zakładowy społeczny inspektor pracy Phoenix Contackt Sp. z o.o. z Nowego Tomyśla, natomiast trzecie miejsce przyznano Wiesławowi Kwiatkowskiemu, zakładowemu społecznemu inspektorowi pracy Kopalni Węgla Brunatnego Koni S.A. Ponadto przyznano 10 wyróżnień.

Uczestniczący w programie prewencyjnym „Ograniczanie zagrożeń zawodowych w zakładach zajmujących się produkcję wyrobów tartacznych i wyrobów z drewna” pracodawcy, odebrali z rąk zastępcy głównego inspektora pracy  Andrzeja Kwalińskiego oraz zastępcy okręgowego inspektora pracy w Poznaniu Pawła Ciemnego zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w programie. Z kolei dyplomy uczestnictwa w programie prewencyjnym „Bezpieczeństwo Pracy w Małych Zakładach” odebrało 39 pracodawców. Dyplomy wręczył zastępca okręgowego inspektora pracy w Poznaniu Tomasz Gajdziński w towarzystwie Dobrochny Bubnowskiej, dyrektora Oddziału I Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu, która wręczyła pracodawcom ufundowane przez ZUS pakiety ochron indywidualnych.

W części artystycznej studentki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Padarewskiego w Poznaniu zaprezentowały wiązankę pieśni i melodii patriotycznych związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.