• RSS
  • Wersja tekstowa
10.12.2018 Artykuł archiwalny

Szef inspekcji pracy powołany do Rady Dialogu Społecznego

Prezydent RP Andrzej Duda w dniu 10 grudnia 2018 r. powołał Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy w skład Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość powołania nowych członków RDS odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Wiesław Łyszczek odbiera akt powołania do RDS z rąk  Prezydenta  RP Andrzeja Dudy
 

Rada Dialogu Społecznego to forum trójstronnej współpracy, której zadaniem jest prowadzenie przejrzystego, merytorycznego i regularnego dialogu organizacji pracowników i pracodawców oraz strony rządowej.

Prezydent RP podkreślił, że powołanie w skład RDS przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy przyczyni się do podniesienia jakości dialogu społecznego.

Nowopowołani członkowie RDS z Prezedentem RP i członkami Prezydium RDS
 

- Nie mam żadnych wątpliwości, że praca Rady jest niezwykle ważna - stwierdził Prezydent RP i argumentował, że przez niespełna rok (od 30 października 2017 r. do końca sierpnia 2018 r.) Rada przeanalizowała prawie 500 dokumentów legislacyjnych. – Ta praca jest więc niezwykle aktywna – mówił Andrzej Duda. Wyraził także zadowolenie, że zmiany ustawy dotyczącej Rady Dialogu Społecznego, które zostały dokonane w ciągu ostatnich dwóch lat, już funkcjonują. Zaznaczył, że były one „efektem dwóch lat obserwacji” i „dobrej współpracy” między wszystkimi stronami.