• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2015)


 • Na wysokości i w wykopach może być bezpiecznie!

  „Budownictwo. Prace na wysokości, ziemne i w wykopach mogą być bezpieczne” to tytuł konferencji zorganizowanej przez PIP, która odbyła się 19 czerwca 2015 r. w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu.

 • Główny inspektor przedstawił program

  Inspektorzy pracy przeprowadzą w 2016 r. 80 tys. kontroli. Do udziału w przedsięwzięciach o charakterze prewencyjno-promocyjnym inspekcja zaprosi 110 tys. podmiotów - pracodawców, przedsiębiorców, pracowników, rolników indywidualnych, dyrektorów szkół, nauczycieli. Tak zakłada program działania PIP na lata 2016-2018.

 • W inspekcji pracy o budownictwie

  W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy 15 grudnia 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Głównego Inspektora Pracy ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie, podczas którego analizowano zagrożenia wypadkowe w budownictwie oraz działania inspekcji pracy w tym sektorze gospodarki w roku bieżącym i plany na 2016 rok.

 • Na spotkaniu u związkowców

  Na zaproszenie przewodniczącego Jana Guza główny inspektor pracy Iwona Hickiewicz z zastępcami Małgorzatą Hofman i Leszkiem Zającem oraz grupą bliskich współpracowników gościli 9 grudnia 2015 r. na posiedzeniu Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie.

 • Statuetki Salus Publica dla dziennikarzy

  4 grudnia 2015 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy odbył się finał XXVI edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy upowszechniających problematykę ochrony pracy. Nagrody w postaci statuetki Salus Publica wręczyła Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy.

 • Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie

  W siedzibie Urzędu Dozoru Technicznego 2 grudnia 2015 r. odbyła się konferencja „Czynniki ryzyka psychospołecznego w miejscu pracy”, zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy. W jej trakcie podsumowane zostały działania inspekcji podejmowane w celu ograniczenia stresu w miejscu pracy.

 • Wręczono doroczne nagrody pracodawcom

  Na Zamku Królewskim w Warszawie 25 listopada 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia corocznej Nagrody im. Haliny Krahelskiej oraz nagród i wyróżnień w XXII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

 • Inspekcja uhonorowała pomorskich pracodawców

  W Dworze Artusa w Gdańsku 20 listopada 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców konkursów organizowanych w 2015 r. przez Okręgowy Inspektorat Pracy. W uroczystości wzięli udział: Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy oraz kierownictwo gdańskiego inspektoratu PIP.

 • Inspekcja nagradza śląskich pracodawców

  W Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach 18 listopada 2015 r. odbyła się uroczysta Gala Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach. Podczas uroczystości ogłoszono rozstrzygnięcie etapu regionalnego XXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej”.

 • O zagrożeniach w budownictwie na forum ROP

  Eliminowanie zagrożeń wypadkowych w budownictwie było tematem obrad Rady Ochrony Pracy 13 listopada 2015 r w siedzibie Sejmu. Działania Państwowej Inspekcji Pracy w tym zakresie przedstawił dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli GIP Krzysztof Kowalik.

 • Posiedzenie Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy

  „Rekrutacja i szkolenie inspektorów pracy: inicjatywa działań na szczeblu Unii Europejskiej” – to temat konferencji zorganizowanej podczas 69. Posiedzenia Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (SLIC), które odbyło się 12 i 13 listopada 2015 r. w Luksemburgu.

 • Polsko-holenderskie seminarium we Wrocławiu

  W Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu 5 i 6 listopada 2015 r. odbyło się międzynarodowe seminarium eksperckie, poświęcone problematyce delegowania pracowników w ramach świadczenia usług, legalności zatrudnienia oraz handlu ludźmi do pracy przymusowej.

 • Na konferencji poświęconej mobbingowi

  W siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie 3 listopada 2015 r. odbyła się konferencja Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” poświęcona mobbingowi, dyskryminacji i wypaleniu zawodowemu. Zgromadziła wybitnych prawników na czele z prof. Ewą Łętowską i sędzią Sądu Najwyższego Marią Teresą Romer.

 • Nagrody za aktywizację zawodową chorych

  W Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie 20 października 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji ogólnopolskiego konkursu „Zwyczajnie Aktywni”. Laureatom gratulowała i wręczała nagrody Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy.

 • O bezpieczeństwie na konferencji w Łodzi

  W Sali Konferencyjnej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 14 października 2015 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwo Pracy Zależy Od Ciebie pod hasłem „Z kulturą do maszyny”. Wzięła w niej udział Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy. Imprezie patronowali: wojewoda, marszałek województwa oraz prezydent Łodzi.

 • Polscy inspektorzy przebywali na Ukrainie

  We Lwowie od 6 do 8 października 2015 r. miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo przemysłowe. Najlepsze praktyki” pod auspicjami głównego inspektora pracy Ukrainy dr Romana Chernegi. Jej organizatorem był najpopularniejszy na Ukrainie periodyk zajmujący się bezpieczeństwem i higieną pracy.

 • Rozpoczynają prace nowe laboratoria CIOP-PIB

  Główny inspektor pracy Iwona Hickiewicz z zastępcami: Małgorzatą Hofman i Leszkiem Zającem 7 października 2015 r. wzięli udział w posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Spotkanie, zorganizowane w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie, połączone było z uroczystym otwarciem nowych laboratoriów badawczych instytutu.

 • Z roboczą wizytą na Słowacji

  Na zaproszenie Dyrektora Generalnego Krajowego Inspektoratu Pracy Republiki Słowackiej 1 i 2 października 2015 r. z wizytą w Koszycach przebywała delegacja Państwowej Inspekcji Pracy pod przewodnictwem Iwony Hickiewicz, głównego inspektora pracy.

 • Posłowie zaakceptowali ubiegłoroczne działania inspekcji

  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na posiedzeniu 25 września 2015 r. przyjął sprawozdanie głównego inspektora pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2014 r. Opowiedziały się za tym wszystkie kluby poselskie. Sprawozdanie przedstawiła Iwona Hickiewicz.

 • Na jubileuszowej gali konkursu „Lodołamacze”

  Pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy 29 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala X edycji konkursu „Lodołamacze”. Nagrody w jednej z kategorii wręczała Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy.

« 1234