• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2016)


 • Rozmowy na Radzie OPZZ

  Główny inspektor pracy Roman Giedrojć ze swoim zastępcą Zbigniewem Ryfką gościli 3 czerwca 2016 r. na wyjazdowym posiedzeniu Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Miętnie koło Garwolina.

 • Zbigniew Ryfka zastępcą głównego inspektora pracy

  Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński powołał z dniem 31 maja 2016 r. Zbigniewa Ryfkę, dotychczasowego nadinspektora pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach, na stanowisko zastępcy głównego inspektora pracy.

 • Ostatnie pożegnanie Leszka Zająca

  Na cmentarzu parafialnym w stołecznym Ursusie 31 maja 2016 r. pożegnaliśmy Leszka Zająca, zastępcę głównego inspektora pracy, dobrego i prawego człowieka, szefa, kolegę.

 • Praca tymczasowa pod lupą posłów

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 19 maja 2016 r. przyjęła informację głównego inspektora pracy o egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawa wobec pracowników tymczasowych na podstawie wyników działalności kontrolno-nadzorczej Państwowej Inspekcji Pracy w latach 2013-2015.

 • Konferencja „Zdrowe miejsce pracy – dobre praktyki w eliminowaniu zagrożeń”

  Uczestników procesu pracy, którym zależy na promowaniu zdrowych miejsc pracy, zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Prof. Jana Rosnera we Wrocławiu.

 • Przyszli rzemieślnicy bezpieczni w pracy

  Uczniowie z zakładów rzemieślniczych z całego kraju zmierzyli się w finale konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy „Bezpiecznie od startu”, który odbył się 19 maja 2016 r. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 • Ile traci budżet na nielegalnej pracy

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 17 maja 2016 r. w siedzibie parlamentu pozytywnie zaopiniowała dla marszałka Sejmu wniosek głównego inspektora pracy w sprawie powołania Zbigniewa Ryfki na stanowisko zastępcy głównego inspektora pracy.

 • Wystartowały Mistrzostwa Kadry BHP

  Już po raz drugi Koalicja Bezpieczni w Pracy wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy organizują ogólnopolski konkurs wiedzy dla pracowników służby bhp, przedstawicieli środowisk akademickich i pasjonatów. Państwowa Inspekcja Pracy jest partnerem merytorycznym konkursu. Pierwszy etap mistrzostw trwa od 4 do 18 maja.

 • Na uroczystościach święta narodowego w Słupsku

  Główny inspektor pracy Roman Giedrojć uczestniczył 3 maja 2016 r. w Słupsku w obchodach 225. rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Kilińskiego, patrona rzemiosła.

 • Sesja upamiętniająca ofiary wypadków

  Od uczczenia minutą ciszy pamięci ofiar wypadków przy pracy i chorób zawodowych rozpoczęła się 28 kwietnia 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmu uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy, zwołana z okazji obchodów Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

 • Dolnośląskie obchody dnia pamięci ofiar wypadków

  Tradycją obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych są w Polsce organizowane przez NSZZ „Solidarność” i Państwową Inspekcję Pracy konferencje poświęcone aktualnym problemom bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

 • Nagrody dla przyjaznych pracodawców

  Główny inspektor pracy Roman Giedrojć uczestniczył w gali VIII edycji konkursu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, zorganizowanej 20 kwietnia 2016 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

 • Młodzież chce znać swoje prawa

  Już po raz trzeci uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyli o zwycięstwo w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”. 19 kwietnia 2016 r. w Warszawie zmierzyli się ze sobą finaliści etapów regionalnych.

 • Na komisji o nielegalnym zatrudnieniu

  Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 12 kwietnia 2016 r. w siedzibie Sejmu przyjęła informację głównego inspektora pracy o legalności zatrudnienia polskich obywateli w świetle wyników działalności kontrolno-nadzorczej Państwowej Inspekcji Pracy w 2015 r.

 • II Konferencja panelowa PIP w ramach WSOZZ 2013-2020

  W dniu 26 kwietnia 2016 r. w Poznaniu każdy zainteresowany będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, jakim będzie II Konferencja Panelowa Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013-2020. Serdecznie zapraszamy!

 • Obradowała Rada Dialogu Społecznego

  Roman Giedrojć, główny inspektor pracy wziął udział w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 7 kwietnia 2016 w Warszawie. W trakcie obrad zajmowano się m.in. wprowadzeniem godzinowej stawki płacy minimalnej, także w kontekście przyszłych zadań inspekcji pracy.

 • Ogólnopolska Konferencja "Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie!"

  Dnia 27 kwietnia 2016 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie organizuje ogólnopolską konferencję pod hasłem "Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie". Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy pracodawców, specjalistów służb bhp oraz członków organizacji związkowych.

 • Rada o umowach cywilnoprawnych

  Na konieczność systemowych zmian na rynku pracy w celu wyeliminowania zjawiska zastępowania umów o pracę umowami cywilnoprawnymi, nielegalnego zatrudnienia oraz tzw. samozatrudnienia wskazała Rada Ochrony Pracy w stanowisku przyjętym 29 marca 2016 r. na posiedzeniu w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Warszawie.

 • Posłowie przyjęli program PIP

  Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 10 marca 2016 r. w gmachu Sejmu przyjęła program działania Państwowej Inspekcji Pracy na lata 2016-2018. Dokument przedstawił posłom Roman Giedrojć, główny inspektor pracy.

 • Na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

  Szef inspekcji pracy wziął udział w drugim plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 18 lutego 2016 r. w Warszawie. W jego trakcie przedstawił najważniejsze plany działania PIP.