• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2017)


 • Rozstrzygnięto regionalne konkursy PIP

  W Dworku Białoprądnickim w Krakowie 19 października 2017 r. odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów „Buduj bezpiecznie” oraz „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej”. Wzięli w niej udział: zastępca głównego inspektora pracy Dariusz Mińkowski oraz okręgowy inspektor pracy w Krakowie Józef Bajdel.

 • Układy zbiorowe w oczach związkowców i polityków

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek 17 października 2017 r. uczestniczył w konferencji „Układy zbiorowe pracy drogą do społecznej gospodarki rynkowej”, zorganizowanej w stołecznej siedzibie PGNiG przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”.

 • Na forum gospodarczym w Łodzi

  W Łodzi 16 i 17 października 2017 r. odbyło się jubileuszowe X Europejskie Forum Gospodarcze, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. W gronie ponad 100 prelegentów był Dariusz Mińkowski - zastępca głównego inspektora pracy.

 • Komisje przyjęły sprawozdanie

  Sejmowe komisje: do Spraw Kontroli Państwowej oraz Polityki Społecznej i Rodziny na posiedzeniu 12 października 2017 r. w gmachu parlamentu przyjęły sprawozdanie z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2016 r. Zaprezentował je Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

 • Spotkanie szefa PIP ze współpracownikami

  W obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda i przewodniczącego Rady Ochrony Pracy posła Janusza Śniadka główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek spotkał się 10 października 2017 r. w Warszawie z kierownikami komórek organizacyjnych Głównego Inspektoratu Pracy.

 • Wiesław Łyszczek głównym inspektorem pracy

  Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński powołał z dniem 10 października 2017 r. Wiesława Łyszczka na stanowisko głównego inspektora pracy. Wcześniej jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowały Rada Ochrony Pracy oraz sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej.

 • O bhp w przyszłości

  Dariusz Mińkowski, zastępca głównego inspektora pracy był gościem I Ogólnopolskiego Forum Służby BHP, które odbyło się 4 i 5 października 2017 r. w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania było „Bezpieczeństwo w zmieniającym się świecie pracy”.

 • Na uroczystościach święta budowlanych

  Zastępca głównego inspektora pracy Dariusz Mińkowski wziął udział w centralnych uroczystościach Dnia Budowlanych, zorganizowanych 29 września 2017 r. w Warszawie. Uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego nagle przed miesiącem głównego inspektora pracy Romana Giedrojcia.

 • Porozumienie z norweską inspekcją pracy

  Zastępca głównego inspektora pracy Dariusz Mińkowski i dyrektor generalny Urzędu Inspekcji Pracy w Królestwie Norwegii Trude Vollheim 28 września 2017 r. podpisali porozumienie o współpracy bilateralnej i wymianie informacji pomiędzy Państwową Inspekcją Pracy i Urzędem Inspekcji Pracy Królestwa Norwegii.

 • Na gali konkursu „Lodołamacze”

  Pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy 27 września 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala XII edycji konkursu „Lodołamacze”. Nagrody w jednej z kategorii wręczał Dariusz Mińkowski, zastępca głównego inspektora pracy.

 • Posłowie pozytywnie zaopiniowali kandydaturę

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 27 września 2017 r. pozytywnie zaopiniowała dla marszałka Sejmu kandydaturę szefa rzeszowskiego okręgu Państwowej Inspekcji Pracy Wiesława Łyszczka na stanowisko głównego inspektora pracy.

 • Kierownictwo inspekcji na spotkaniu z OPZZ

  27 września 2017 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady OPZZ z udziałem Dariusza Mińkowskiego, zastępcy głównego inspektora pracy. W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo związku z Janem Guzem, przewodniczącym OPZZ oraz przedstawiciele terenowych organizacji.

 • Rada pozytywnie o kandydacie

  Na posiedzeniu 26 września 2017 r. w siedzibie Sejmu Rada Ochrony Pracy pozytywnie zaopiniowała dla marszałka Sejmu kandydaturę Wiesława Łyszczka na stanowisko głównego inspektora pracy. Omawiano także problemy nadzoru rynku w zakresie środków ochrony indywidualnej w związku z wprowadzanymi nowymi regulacjami europejskiego prawa.

 • Ostatnie pożegnanie Romana Giedrojcia

  1 września 2017 r. odbył się pogrzeb Romana Giedrojcia, głównego inspektora pracy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele Mariackim w Słupsku, której przewodniczył ksiądz Edward Dajczak, biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

 • Czas pracy a bezpieczeństwo publiczne

  Od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego nagle Romana Giedrojcia, głównego inspektora pracy, rozpoczęła obrady 29 sierpnia 2017 r. w siedzibie Sejmu Rada Ochrony Pracy. Głównym tematem posiedzenia było bezpieczeństwo publiczne w świetle przepisów dotyczących czasu pracy w ochronie zdrowia i transporcie na podstawie wyników kontroli PIP.

 • Zakończenie 73 aplikacji inspektorskiej

  Uroczystość nadania nowej kadrze uprawnień inspektora pracy 25 sierpnia 2017 r. w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu zakończyła trzy intensywne dni egzaminacyjne dla kolejnej grupy aplikantów.

 • W hołdzie bohaterom Warszawy

  W 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2017 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta zmiana posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz uroczystość złożenia wieńców. Wzięli w niej udział przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Pozytywna ocena sprawozdania za rok 2016

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 4 lipca 2017 r. w siedzibie Sejmu pozytywnie oceniła działalność Państwowej Inspekcji Pracy w 2016 r. W przyjętym w tej sprawie stanowisku podkreśliła determinację i konsekwencję inspektorów pracy w egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawa pracy.

 • Wizyta delegacji z Filipin

  W Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie 3 lipca 2017 r. przebywała z wizytą 4-osobowa delegacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Filipin pod przewodnictwem Reynaldo A. Catapanga - zastępcy sekretarza, kierownika Biura ds. Pracowników Migrujących. Obecna była Maria Alnee A. Gamble - pierwszy sekretarz i konsul w Ambasadzie Republiki Filipin w Polsce.

 • Briefing głównego inspektora pracy

  Wyniki kontroli w sklepach należących do sieci Praktikera oraz zmiany w przepisach o pracy tymczasowej były tematami spotkania głównego inspektora pracy Romana Giedrojcia z dziennikarzami 27 czerwca 2017 r. w siedzibie GIP w Warszawie.