• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2018)


 • E-akta pracownika coraz bliżej

  Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dotyczącej nowych przepisów zmieniających zasady przechowywania akt pracowniczych, które wejdą w życie 1 stycznia 2019 r.

 • 15 lat Urzędu Transportu Kolejowego

  Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy wziął udział w uroczystej gali, która odbyła się 3 października 2019 r. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej z okazji 15-lecia Urzędu Transportu Kolejowego.

 • Święto Służb BHP

  W Warszawie w dniach 1-2 października 2018 r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 65-lecia Służby BHP oraz 25-lecia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. W uroczystościach wzięli udział Andrzej Kwaliński, zastępca głównego inspektora pracy i Ewa Dośla, dyrektor Gabinetu GIP.

 • Samorządowe zaległości urlopowe

  Na konferencji prasowej, która odbyła się 3 października 2018 r., Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy przedstawił wyniki 740 kontroli dotyczących wykorzystania urlopów wypoczynkowych w trakcie upływających kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów.

 • Wizyta francuskich kandydatów na inspektorów pracy

  Po raz kolejny kandydaci na inspektorów pracy z Krajowego Instytutu Pracy, Zatrudnienia i Kształcenia Zawodowego we Francji (INTEFP) uczestniczyli w stażu zorganizowanym przez Ośrodek Szkolenia PIP we Wrocławiu. Odbył się on w dniach 24-28 września 2018 r.

 • O czasie pracy nauczycieli z szefową MEN

  Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy spotkał się 25 września br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej. W spotkaniu uczestniczył także Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy.

 • Jubileusz na AGH w Krakowie

  28 września 2018 r. na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z udziałem Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy i Józefa Bajdla, okręgowego inspektora pracy w Krakowie odbyła się konferencja naukowa „Bezpieczeństwo Pracy - edukacja i dobre praktyki”.

 • Gala konkursu „Lodołamacze”

  Na Zamku Królewskim w Warszawie pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy 27 września 2018 r. odbyła się gala XIII edycji konkursu „Lodołamacze”. Nagrody w jednej z kategorii wręczał Dariusz Mińkowski, zastępca głównego inspektora pracy.

 • Święto Budowlanych

  Dariusz Mińkowski, zastępca głównego inspektora pracy wziął udział w uroczystościach związanych z Dniem Budowlanych 2018 r. odbywających się w Warszawie w dniu 26 września 2018 r.

 • Rada OPZZ o współpracy z PIP

  26 września 2018 roku odbyło się posiedzenie Rady OPZZ z udziałem Dariusza Mińkowskiego, zastępcy głównego inspektora pracy. Na spotkaniu omówiono i przeanalizowano sprawozdanie PIP za rok 2017 oraz dyskutowano o wspólnych działaniach na rzecz poprawy przestrzegania prawa pracy.

 • ROP o nadużywaniu umów zlecenia

  Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy i Halina Tulwin, dyrektor Departamentu Prawnego GIP 25 września 2018 r. wzięli udział w posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Rada przyjęła stanowisko w sprawie zatrudniania na podstawie umów cywilnoprawnych.

 • Państwowa Inspekcja Pracy na AGRO SHOW 2018

  W trakcie międzynarodowej wystawy odbywającej się w od 20 do 23 września w Bednarach k.Poznania, Andrzej Kwaliński, zastępca głównego inspektora pracy wręczył nagrodę laureatom XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

 • O budowaniu kultury bezpieczeństwa pracy

  W Katowicach w dniach 18-19 września 2018 r. odbyło się Forum Safety First - Aktywne budowanie kultury bezpieczeństwa. W imprezie organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarzadzania Ochroną Pracy uczestniczył Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy.

 • 36. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

  Na Jasnej Górze w dniach 15-16 września 2018 r. odbyła się 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy pod hasłem „My chcemy Boga!”. Na czele delegacji pracowników Państwowej Inspekcji Pracy stanął Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy. W pielgrzymce udział wzięło ponad 20 tys. osób z całej Polski.

 • Dożynki Prezydenckie w Spale

  Dariusz Mińkowski, zastępca głównego inspektora pracy uczestniczył 16 września 2018 r. w Dożynkach Prezydenckich w Spale. Odwiedził punkt informacyjno-promocyjny Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi. Wziął udział w mszy św. w intencji rolników w kościele polowym AK w Spale.

 • Na targach DREMA 2018

  „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna” – to tytuł seminarium zorganizowanego 11 września 2018 r. podczas odbywających się w Poznaniu Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego „DREMA 2018”. Seminarium, przygotowane przez Państwową Inspekcję Pracy, poświęcone było bezpieczeństwu pracy przy obróbce drewna.

 • Spotkanie z przedstawicielami Ambasady Republiki Filipin

  W dniu 13 września br. w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie gościła Ambasador Republiki Filipin Patricia Ann Paez, której towarzyszyli Konsul Maria Alnee Gamble i Attache Ramon Ebalo. Delegację przyjęli Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy i jego zastępca Bogdan Drzastwa.

 • Wizyta duńskiej delegacji

  W Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie 6 września 2018 r. odbyło się spotkanie kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy z delegacją Duńskiego Urzędu Środowiska Pracy (DWEA).

 • Komisje przyjęły sprawozdanie

  Sejmowe Komisje: do Spraw Kontroli Państwowej oraz Polityki Społecznej i Rodziny na posiedzeniu 5 września 2018 r. w gmachu parlamentu przyjęły sprawozdanie z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2017 r. Zaprezentował je Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

 • Przedstawiono wyniki kontroli w Amazonie

  Na spotkaniu z dziennikarzami 30 sierpnia 2018 r. w Warszawie główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek przedstawił wyniki tegorocznych kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w firmie Amazon.