• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2019)


 • Rada o budżecie inspekcji i systemie szkoleń bhp

  W stanowisku przyjętym na posiedzeniu 19 listopada 2019 r. w Sejmie Rada Ochrony Pracy opowiedziała się za przyjęciem przez Sejm projektu budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2020. Jest to konieczne dla realizacji zaplanowanych przez PIP zadań.

 • Dialog i nietypowe formy zatrudnienia

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski 18 listopada 2019 r. wziął udział w konferencji w siedzibie Business Centre Club w Warszawie poświęconej dialogowi społecznemu jako narzędziu osiągania porozumienia oraz atypowym formom zatrudnienia.

 • Podsumowanie działalności prewencyjnej w Szczecinie

  W Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie 18 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość podsumowującą konkursy i programy prewencyjne realizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy. W uroczystości wziął udział Zastępca Głównego Inspektora Pracy Bogdan Drzastwa.

 • Spotkanie z przedstawicielem Departamentu Stanu USA

  15 listopada 2019 r. w Głównym Inspektoracie Pracy odbyło się spotkanie Zastępcy Głównego Inspektora Pracy Bogdana Drzastwy z przedstawicielem Biura ds. Monitorowania i Walki z Handlem Ludźmi w Departamencie Stanu USA – Atsuki Takahasim.

 • Podsumowano działalność prewencyjno-promocyjną OIP w Rzeszowie

  15 listopada 2019 r. w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność promocyjno-prewencyjną Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie w mijającym roku.

 • W 100-lecie PIP o instytucjach ochrony pracy

  14 listopada 2019 r. z udziałem Wiesława Łyszczka, Głównego Inspektora Pracy, w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa „Państwowe i społeczne instytucje systemu ochrony pracy”.

 • Podsumowanie działań prewencyjnych OIP w Łodzi

  W Sali Konferencyjnej Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego 13 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych podejmowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi w roku 2019.

 • Spotkanie z Prezes KRUS

  W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie 12 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie Wiesława Łyszczka, Głównego Inspektora Pracy, z dr Aleksandrą Hadzik, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tematem spotkania była współpraca PIP i KRUS przy realizacji międzynarodowej strategii prewencji w rolnictwie pn. „Wizja Zero”.

 • Centralne obchody Święta Niepodległości

  Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wraz z Doradcą GIP Grzegorzem Nieradką oraz Wicedyrektorem Departamentu Kadr i Szkoleń GIP Iwoną Hadacz wzięli udział w uroczystych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanych 11 listopada 2019 r. w Warszawie.

 • Na Święcie Niepodległości

  11 listopada 2019 r. Zastępca Głównego Inspektora Pracy Andrzej Kwaliński oraz przedstawiciele radomskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych w Radomiu z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

 • Podsumowano kampanię „Pracuję Legalnie!”

  W Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie 7 listopada 2019 r. z udziałem Wiesława Łyszczka, Głównego Inspektora Pracy, odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowująca trzyletnią kampanię informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy „Pracuję Legalnie”.

 • Finał konkursu fotograficzno-filmowego „O! ZNAKI PRACY”

  W Kinie Kultura w Warszawie 6 listopada 2019 r. wręczono nagrody i wyróżnienia w III edycji konkursu „O! ZNAKI PRACY” organizowanego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

 • Konferencja jubileuszowa w Gdańsku

  W Auli Politechniki Gdańskiej 25 października 2019 r. odbyła się uroczysta konferencja z okazji 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szerokiego grona partnerów z terenu województwa pomorskiego, współpracujących z Państwową Inspekcją Pracy.

 • Odsłonięcie pomnika Wojciecha Korfantego

  W Warszawie, 25 października 2019 r. z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odsłonięty został pomnik Wojciecha Korfantego. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Pracy, Dariusz Mińkowski, Zastępca Głównego Inspektora Pracy i Ewa Dośla, Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy.

 • Nagrody dla organizatorów bezpiecznej pracy

  W roku obchodów jubileuszu 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach po raz 26. nagrodził miejscowych pracodawców, dla których nadrzędnym celem jest ochrona życia i zdrowia pracowników.

 • Nagrody dla laureatów konkursów

  W Dworku Białoprądnickim w Krakowie 24 października 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów Państwowej Inspekcji Pracy: „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”, „Buduj bezpiecznie” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”.

 • Spotkanie z delegacją etiopskich ekspertów

  23 października 2019 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy z delegacją złożoną z członków etiopskiego zespołu eksperckiego powołanego przez premiera Etiopii.

 • Konferencja o zagrożeniach wynikających z cyfryzacji

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Bogdan Drzastwa oraz Wicedyrektor Departamentu Planowania, Analiz i Statystyki GIP Izabela Czopik wzięli udział w konferencji na temat zagrożeń dla pracowników sektora usług związanych z rewolucją cyfrową.

 • Konferencja jubileuszowa w Przemyślu

  W auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu 21 października 2019 r. odbyła się jedna z sześciu konferencji zaplanowanych w roku bieżącym w ramach jubileuszu 100-lecia inspekcji pracy pod patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 • Na gali u maszynistów

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Andrzej Kwaliński wziął udział w jubileuszowej gali z okazji 100-lecia Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce, zorganizowanej 21 października 2019 r. w Teatrze Polskim w Warszawie.