• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2019)


 • Na Radzie Dialogu Społecznego u Prezydenta

  W Pałacu Prezydenckim 5 marca 2019 r. pod przewodnictwem Andrzeja Dudy Prezydenta RP odbyło się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego poświęcone omówieniu skutków przywrócenia wieku niższego wieku emerytalnego. W debacie uczestniczył Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

 • O bezpieczeństwie pracy na budowach

  W Głównym Inspektoracie Pracy 4 marca 2019 roku z udziałem Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy i Bogdana Drzastwy, zastępcy głównego inspektora pracy odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie.

 • Nowy szef katowickiego okręgu

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek z dniem 1 marca 2019 r. powierzył Lidii Marciniak, dotychczasowej nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi, pełnienie obowiązków okręgowego inspektora pracy w Katowicach.

 • Narada ze Strażą Graniczną

  W Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie w dniach 26-28 lutego 2019 r. odbyła się dziesiąta już, jubileuszowa narada szkoleniowa przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy i Straży Granicznej.

 • Konferencja o nieobecnych na rynku pracy

  W sali audytoryjnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego 28 lutego 2019 r. odbyła się konferencja „Wielcy nieobecni na rynku pracy – bierni zawodowo na Podkarpaciu. Jak wydobyć ukryty potencjał?”, zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

 • Kwiaty na grobie Romana Giedrojcia

  27 lutego 2019 r. w przededniu rocznicy urodzin i imienin byłego głównego inspektora pracy Romana Giedrojcia, zmarłego nagle w sierpniu 2017 r., wiązankę kwiatów od głównego inspektora pracy Wiesława Łyszczka złożył na jego grobie zastępca głównego inspektora pracy Bogdan Drzastwa.

 • Nowa siedziba PIP w Ostrołęce

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek 27 lutego 2019 r. dokonał uroczystego otwarcia nowej siedziby Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy, która znajduje się przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa-Nila 15 w Ostrołęce.

 • Spotkanie z niemieckimi związkowcami

  W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy 25 lutego 2019 r. gościli przedstawiciele Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych (DGB), którzy w ramach inicjatywy „Sprawiedliwa Mobilność” wspierają pracowników delegowanych do pracy na terenie Niemiec z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski.

 • Bezpieczne praktyki uczniów i studentów

  W warszawskiej siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej 25 lutego 2019 r. z udziałem Dariusza Mińkowskiego, zastępcy głównego inspektora pracy odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniu szesnastej edycji programu „Bezpieczne praktyki i środowisko”.

 • W rocznicę Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich

  W Rzeszowie 24 lutego 2019 r. Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy uczestniczył w uroczystych obchodach rocznicy rolniczych strajków w Ustrzykach Dolnych i Rzeszowie, zakończonych podpisaniem Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich. Uroczystości rocznicowe odbyły się pod honorowym patronatem Marka Kuchcińskiego, Marszałka Sejmu RP.

 • Rada pozytywnie o kandydatach

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek z zastępcą Bogdanem Drzastwą i grupą współpracowników uczestniczyli w obradach Rady Ochrony Pracy, która zebrała się na posiedzeniu plenarnym 19 lutego 2019 r. w siedzibie Sejmu.

 • Konkurs dla społecznych inspektorów pracy

  Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy i Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy 18 lutego 2019 r. spotkali się z przedstawicielami reprezentatywnych ogólnopolskich związków zawodowych. Spotkanie odbyło się w siedzibie GIP.

 • Wyrazy żalu po śmierci Jana Olszewskiego

  W związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyłożona została księga kondolencyjna. 14 lutego 2019 r. wpisu do niej dokonał główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek oraz współpracownicy.

 • Na targach BUDMA 2019

  Podczas odbywających się w Poznaniu od 12 do 15 lutego 2019 r. Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA Państwowa Inspekcja Pracy zorganizowała wspólnie z MTP oraz Porozumieniem ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie konferencję „Ograniczenie zagrożeń przy wykonywaniu prac na wysokości”. Wziął w niej udział główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek.

 • Na budowach będzie bezpieczniej

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek z zastępcą Bogdanem Drzastwą wzięli udział w spotkaniu Komitetu Sterującego Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, zorganizowanym 13 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej stołecznego hotelu Sofitel Victoria. Porozumienie zrzesza największe firmy budowlane w kraju.

 • Wizyta międzynarodowej grupy młodzieży

  W dniu 14 lutego 2019 r. w Głównym Inspektoracie Pracy gościła liczna, międzynarodowa grupa młodzieży. Spotkanie było elementem warsztatów na temat rynku pracy, perspektyw i przemian w świecie pracy.

 • O bezpieczeństwie pracy w rolnictwie

  W Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie 13 lutego 2019 r. z udziałem Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy i Bogdana Drzastwy, zastępcy głównego inspektora pracy obradowała Komisja Głównego Inspektora Pracy ds. BHP w Rolnictwie.

 • Apel głównego inspektora pracy

  Główny inspektor pracy apeluje o podjęcie działań profilaktycznych mających na celu skuteczną ochronę pracowników przed zakażeniem wirusem odry.

 • Jubileusz służb zatrudnienia

  W 100. rocznicę powołania publicznych służb zatrudnienia Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie zorganizował 1 lutego 2019 r. konferencję poświęconą dotychczasowej współpracy z partnerami rynku pracy z udziałem głównego inspektora pracy Wiesława Łyszczka oraz wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda.

 • Inspektorzy pracy w radiowej Jedynce

  W nocy z 1 na 2 lutego 2019 r. inspektorzy pracy Milena Załęska z ostrołęckiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy i Waldemar Adametz z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy wzięli udział w audycji na żywo w Programie 1 Polskiego Radia.