• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2020)


 • Życzenia od Głównego Inspektora Pracy

  Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen miłości i radosnego skupienia. W tym roku szczególnie potrzebujemy tego światła, które prowadzi przez mrok, wypełnia serca nadzieją i wiarą. Życzę wszystkim Państwu, by tegoroczne Święta upłynęły w zdrowiu i spokoju, z dala od trosk i niepokojów.

 • Wręczono Nagrodę im. Haliny Krahelskiej

  Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński wręczył doroczną Nagrodę im. Haliny Krahelskiej, przyznawaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie szeroko rozumianej ochrony pracy i zdrowia człowieka w środowisku pracy.

 • Podpisanie umowy o zarządzanie PPK

  Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński w towarzystwie swojego zastępcy Dariusza Mińkowskiego podpisał 21 grudnia 2020 r. w Warszawie umowę o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym w Państwowej Inspekcji Pracy przez specjalistyczny fundusz inwestycyjny PKO Emerytura.

 • Na obradach Rady Dialogu Społecznego

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski 17 grudnia 2020 r. wziął udział w posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego, przeprowadzonym w formie wideokonferencji. Obradom przewodniczył wicepremier Jarosław Gowin.

 • Światło pokoju u Głównego Inspektora Pracy

  Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński przyjął 16 grudnia 2020 r. w swoim gabinecie delegację harcerzy z tradycyjnym Betlejemskim Światłem Pokoju.

 • Centrum Poradnictwa Państwowej Inspekcji Pracy

  Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 grudnia 2020 r. oraz 31 grudnia 2020 r. infolinia Centrum Poradnictwa Państwowej Inspekcji Pracy, dedykowana udzielaniu bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy, będzie nieczynna.

 • 39 rocznica pacyfikacji kopalni „Wujek” Pamiętamy… Pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy

 • Nagrody Głównego Inspektora Pracy w roku 2020

  Wyłoniono laureatów prestiżowych konkursów Państwowej Inspekcji Pracy. Ogłoszono zwycięzców XXVII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński przyznał także nagrody główne i wyróżnienia w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”.

 • Komisje przyjęły sprawozdania

  Sejmowe Komisje: do Spraw Kontroli Państwowej oraz Polityki Społecznej i Rodziny na posiedzeniu 8 grudnia 2020 r., prowadzonym z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej umożliwiających porozumiewanie się na odległość, przyjęły sprawozdania z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w latach 2018 i 2019.

 • Główny Inspektor Pracy przedstawił program

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 8 grudnia 2020 r., prowadzonym w formie wideokonferencji pod przewodnictwem posła Janusz Śniadka, zapoznała się z programem działania Państwowej Inspekcji Pracy w 2021 r. Przedstawił go Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński.

 • Z okazji Święta Barbórki

  W imieniu pracowników Państwowej Inspekcji Pracy pragnę przekazać serdeczne życzenia polskim górnikom, naftowcom i wszystkim zatrudnionym w branży wydobywczej. Życzę jak najwięcej zdrowia, wszelkiej pomyślności i szczęścia! Niech pod opieką Św. Barbary wykonywana przez Państwa praca będzie zawsze bezpieczna! – Andrzej Kwaliński Główny Inspektor Pracy

 • Nietypowe zatrudnienie tematem konferencji

  Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński z zastępcą Jarosławem Leśniewskim 3 grudnia 2020 r. wzięli udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu: „Nietypowe stosunki zatrudnienia”, zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w formule online.

 • Jarosław Leśniewski zastępcą Głównego Inspektora Pracy

  Z dniem 26 listopada 2020 r. marszałek Sejmu Elżbieta Witek powołała Jarosława Leśniewskiego na stanowisko zastępcy Głównego Inspektora Pracy. Uroczystego wręczenia aktu nominacyjnego dokonała tego samego dnia Agnieszka Kaczmarska, szef Kancelarii Sejmu.

 • Posłowie przyjęli informację inspekcji pracy

  Komisja do Spraw Kontroli Państwowej Sejmu RP na posiedzeniu 26 listopada 2020 r. przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy dotyczącą analizy zjawisk i tendencji w obszarze nielegalnego zatrudnienia cudzoziemców w latach 2017-2019 w świetle kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy.

 • Pozytywnie o budżecie i kandydacie

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu plenarnym 17 listopada 2020 r., prowadzonym w formie wideokonferencji pod przewodnictwem posła Janusza Śniadka, pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2021 i wniosła o jego przyjęcie przez Sejm w proponowanych przez inspekcję kwotach.

 • Prawnicy PIP udzielali porad czytelnikom gazet

  Eksperci Państwowej Inspekcji Pracy udzielali czytelnikom „Dziennika Gazety Prawnej” i „Faktu” porad z zakresu zagadnień prawa pracy związanych głównie z trudnym okresem pandemii COVID-19.

 • Posłowie o projekcie budżetu inspekcji pracy

  Sejmowa Komisja Finansów Publicznych na posiedzeniu 29 października 2020 r. prowadzonym w formie wideokonferencji rozpatrzyła m.in. opinię Komisji do Spraw Kontroli Państwowej o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2021 w części dotyczącej Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Główny Inspektor Pracy przedstawił projekt budżetu

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 26 października 2020 r. przeprowadzonym w formie wideokonferencji zapoznała się z projektem budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2021 rok. Przedstawił go Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński.

 • Posiedzenie Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy

  Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński reprezentował Państwową Inspekcję Pracy podczas kolejnego, 78. posiedzenia plenarnego Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (SLIC). Wydarzenie odbyło się w formule online w dniach 21-22 października 2020 r.

 • Informacja

  Uprzejmie informujemy Państwa, że w związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 („koronawirusa”), w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, począwszy od 19 października 2020 r. – do odwołania – pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy nie będą udzielali osobistych, bezpłatnych porad prawnych we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy

« 123456