• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2021)


 • Konkurs na plakat rozstrzygnięty

  Kapituła konkursu pod przewodnictwem Jarosława Leśniewskiego, zastępcy Głównego Inspektora Pracy w dniu 26 listopada 2021 r. wyłoniła laureatów konkursu na projekt graficzny plakatu promującego bezpieczeństwo pracy.

 • Konkurs „Buduj bezpiecznie” rozstrzygnięty

  Rada Głównego Inspektora Pracy do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie pod przewodnictwem Jarosława Leśniewskiego, Zastępcy Głównego Inspektora Pracy oceniła uczestników krajowego etapu konkursu „Buduj bezpiecznie”.

 • Zadbajmy o bezpieczną pracę zimą

  Główny Inspektor Pracy apeluje o przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa pracy przy odśnieżaniu dachów oraz zapewnienie właściwej temperatury w pomieszczeniach pracy!

 • Życzenia Głównego Inspektora Pracy

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko życzy wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy, partnerom społecznym i instytucjonalnym Urzędu oraz wszystkim ludziom pracy.

 • „Światło Nadziei” u Głównego Inspektora Pracy

  20 grudnia 2021 r. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przyjęła hm. Jarosława Janasa, zastępcę naczelnika ZHP wraz z delegacją harcerzy z tradycyjnym Betlejemskim Światłem Pokoju.

 • Posłowie zapoznali się z programem PIP

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 14 grudnia 2021 r. w gmachu parlamentu przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy o programie działania Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2022 oraz na lata 2022-2024, zaprezentowanym wcześniej Radzie Ochrony Pracy.

 • Filmowa relacja z gali Państwowej Inspekcji Pracy

  Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z uroczystości wręczenia nagród Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej oraz nagród w XXVIII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i nagród Głównego Inspektora Pracy w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”.

 • Dialog społeczny o Zielonym Ładzie

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko wzięła udział w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego poświęconym między innymi polityce energetycznej Polski w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Obrady odbywały się w formie wideokonferencji.

 • Konkurs Służby BHP

  W Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie 9 grudnia 2021 r. wręczono nagrody laureatom konkursu „Służba BHP – najlepszy doradca pracodawcy”. Państwowa Inspekcja Pracy jest partnerem konkursu.

 • W poszukiwaniu modelu ochrony pracy

  W dniach 8-9 grudnia br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „W poszukiwaniu prawnego modelu ochrony pracy na własny rachunek w Polsce”. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko była jednym z patronów honorowych tego wydarzenia.

 • Powołanie nowych członków Rady Dialogu Społecznego

  – Rada Dialogu Społecznego jest forum dyskusji o niezwykle ważnych państwowych sprawach – podkreślał Prezydent RP Andrzej Duda, powołując nowych członków w skład Rady.

 • Główny Inspektor Pracy przedstawiła program działania PIP

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 7 grudnia 2021 r., prowadzonym w formie wideokonferencji pod przewodnictwem posła Janusza Śniadka, zapoznała się z programem działania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2022 oraz lata 2022-2024.

 • Stop nadużywaniu umów cywilnoprawnych

  Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco informuje o swoich najważniejszych działaniach, w tym o aktualnych zmianach dotyczących prawa pracy. Kolejne spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko jest poświęcone umowom cywilnoprawnym. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 • Posłowie o projekcie budżetu PIP

  Sejmowa Komisja Finansów Publicznych na posiedzeniu 1 grudnia 2021 r. w gmachu parlamentu rozpatrzyła opinię Komisji do Spraw Kontroli Państwowej o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2022 w części dotyczącej Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Webinarium: Zwalczanie i zapobieganie handlowi ludźmi, w tym do pracy przymusowej

  Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie Barbara Kiełt zaprasza 2 grudnia 2021 r. do uczestnictwa w webinarium „Zwalczanie i zapobieganie handlowi ludźmi, w tym do pracy przymusowej”. Udział możliwy z wykorzystaniem komunikatora internetowego TEAMS.

 • Konferencja „Przyszłość układów zbiorowych pracy”

  Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor w podwójnej roli gościa i gospodarza uczestniczyła w konferencji „Przyszłość układów zbiorowych pracy”. Organizatorem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

 • Na spotkaniu z wielkopolskimi przedsiębiorcami

  29 listopada 2021 roku przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Pracodawców Mentor Biznesu, będący Wielkopolskim Oddziałem Federacji Przedsiębiorców Polskich.

 • W Sejmie o delegowaniu pracowników

  W dniu 30 listopada 2021 r. Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy w sprawie delegowania pracowników w ramach świadczenia usług w działaniach Państwowej Inspekcji Pracy realizowanych w latach 2016-2021.

 • Artystycznie o bezpieczeństwie

  26 listopada 2021 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu w Warszawie odbyło się posiedzenie kapituły konkursu na projekt graficzny plakatu, który będzie promował założenia kampanii Państwowej Inspekcji Pracy skierowanej do branży budowlanej.

 • Debata przeciw mobbingowi w instytucjach kultury

  22 listopada na antenie Radia Kraków odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko i przedstawicieli Inspekcji Pracy. Dyskusja była podsumowaniem kampanii "Praca od kulis - przeciw mobbingowi i dyskryminacji w polskim teatrze i na uczelniach artystycznych", realizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

« 1234567