• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2021)


 • Konkurs „Buduj bezpiecznie” rozstrzygnięty

  Rada Głównego Inspektora Pracy do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie pod przewodnictwem Jarosława Leśniewskiego, Zastępcy Głównego Inspektora Pracy oceniła uczestników krajowego etapu konkursu „Buduj bezpiecznie”.

 • Zadbajmy o bezpieczną pracę zimą

  Główny Inspektor Pracy apeluje o przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa pracy przy odśnieżaniu dachów oraz zapewnienie właściwej temperatury w pomieszczeniach pracy!

 • Życzenia Głównego Inspektora Pracy

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko życzy wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy, partnerom społecznym i instytucjonalnym Urzędu oraz wszystkim ludziom pracy.

 • „Światło Nadziei” u Głównego Inspektora Pracy

  20 grudnia 2021 r. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przyjęła hm. Jarosława Janasa, zastępcę naczelnika ZHP wraz z delegacją harcerzy z tradycyjnym Betlejemskim Światłem Pokoju.

 • Posłowie zapoznali się z programem PIP

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 14 grudnia 2021 r. w gmachu parlamentu przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy o programie działania Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2022 oraz na lata 2022-2024, zaprezentowanym wcześniej Radzie Ochrony Pracy.

 • Główny Inspektor Pracy przedstawiła program działania PIP

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 7 grudnia 2021 r., prowadzonym w formie wideokonferencji pod przewodnictwem posła Janusza Śniadka, zapoznała się z programem działania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2022 oraz lata 2022-2024.

 • Stop nadużywaniu umów cywilnoprawnych

  Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco informuje o swoich najważniejszych działaniach, w tym o aktualnych zmianach dotyczących prawa pracy. Kolejne spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko jest poświęcone umowom cywilnoprawnym. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 • Posłowie o projekcie budżetu PIP

  Sejmowa Komisja Finansów Publicznych na posiedzeniu 1 grudnia 2021 r. w gmachu parlamentu rozpatrzyła opinię Komisji do Spraw Kontroli Państwowej o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2022 w części dotyczącej Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Na spotkaniu z wielkopolskimi przedsiębiorcami

  29 listopada 2021 roku przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Pracodawców Mentor Biznesu, będący Wielkopolskim Oddziałem Federacji Przedsiębiorców Polskich.

 • W Sejmie o delegowaniu pracowników

  W dniu 30 listopada 2021 r. Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy w sprawie delegowania pracowników w ramach świadczenia usług w działaniach Państwowej Inspekcji Pracy realizowanych w latach 2016-2021.

 • Artystycznie o bezpieczeństwie

  26 listopada 2021 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu w Warszawie odbyło się posiedzenie kapituły konkursu na projekt graficzny plakatu, który będzie promował założenia kampanii Państwowej Inspekcji Pracy skierowanej do branży budowlanej.

 • Akceptacja dla budżetu i rozwój kultury bezpieczeństwa

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 23 listopada 2021 r., prowadzonym w formie wideokonferencji, pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2022 r., wnosząc o jego zaakceptowanie przez Sejm w proponowanych przez inspekcję kwotach.

 • Stop nielegalnemu zatrudnieniu i płaceniu pod stołem

  Polski Ład to również działania mające ograniczyć pracę „na czarno” oraz wypłacanie wynagrodzeń „pod stołem”. Zapewnili o tym na konferencji prasowej 22 listopada 2021 r. w Warszawie przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Handel w niedziele - posłowie przyjęli informację

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 16 listopada 2021 r. przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy w sprawie przestrzegania przepisów o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni z perspektywy działań kontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Cel – bezpieczne budowy

  4 listopada 2021 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Głównego Inspektora Pracy ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie. Dyskutowano o bieżących działaniach kontrolno-nadzorczych na budowach, a także przyszłych działaniach, których celem będzie podniesienie bezpieczeństwa w tym sektorze.

 • Poselskie poparcie dla projektu budżetu PIP

  Komisja do Spraw Kontroli Państwowej Sejmu na posiedzeniu 27 października 2021 r. pozytywnie zaopiniowała dla Komisji Finansów Publicznych projekt budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2022 rok. Przedstawiła go Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • Główny Inspektor Pracy przedstawiła projekt budżetu

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 26 października 2021 r. przeprowadzonym w formie wideokonferencji zapoznała się z projektem budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2022 rok. Przedstawiła go Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • W Sopocie dyskutowano o digitalizacji usług

  W trakcie Europejskiego Forum Nowych Idei 21 października 2021 r. w Sopocie odbyła się dyskusja panelowa z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko, poświęcona zagadnieniu digitalizacji usług publicznych.

 • Seminarium o bezpieczeństwie w budownictwie

  Aktualne problemy bhp w budownictwie były 20 października 2021 r. tematem seminarium zorganizowanego na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

 • ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

  22 października 2021 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach wraz z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach organizuje Konferencję pn.: „Pandemia COVID-19 nowe wyzwania w środowisku pracy”.

« 12345