• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Jarosław Leśniewski zastępcą Głównego Inspektora Pracy

  Z dniem 26 listopada 2020 r. marszałek Sejmu Elżbieta Witek powołała Jarosława Leśniewskiego na stanowisko zastępcy Głównego Inspektora Pracy. Uroczystego wręczenia aktu nominacyjnego dokonała tego samego dnia Agnieszka Kaczmarska, szef Kancelarii Sejmu.

 • Posłowie przyjęli informację inspekcji pracy

  Komisja do Spraw Kontroli Państwowej Sejmu RP na posiedzeniu 26 listopada 2020 r. przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy dotyczącą analizy zjawisk i tendencji w obszarze nielegalnego zatrudnienia cudzoziemców w latach 2017-2019 w świetle kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy.

 • Pozytywnie o budżecie i kandydacie

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu plenarnym 17 listopada 2020 r., prowadzonym w formie wideokonferencji pod przewodnictwem posła Janusza Śniadka, pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2021 i wniosła o jego przyjęcie przez Sejm w proponowanych przez inspekcję kwotach.

 • Prawnicy PIP udzielali porad czytelnikom gazet

  Eksperci Państwowej Inspekcji Pracy udzielali czytelnikom „Dziennika Gazety Prawnej” i „Faktu” porad z zakresu zagadnień prawa pracy związanych głównie z trudnym okresem pandemii COVID-19.

 • Posłowie o projekcie budżetu inspekcji pracy

  Sejmowa Komisja Finansów Publicznych na posiedzeniu 29 października 2020 r. prowadzonym w formie wideokonferencji rozpatrzyła m.in. opinię Komisji do Spraw Kontroli Państwowej o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2021 w części dotyczącej Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Główny Inspektor Pracy przedstawił projekt budżetu

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 26 października 2020 r. przeprowadzonym w formie wideokonferencji zapoznała się z projektem budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2021 rok. Przedstawił go Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński.

 • Posiedzenie Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy

  Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński reprezentował Państwową Inspekcję Pracy podczas kolejnego, 78. posiedzenia plenarnego Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (SLIC). Wydarzenie odbyło się w formule online w dniach 21-22 października 2020 r.

 • Informacja

  Uprzejmie informujemy Państwa, że w związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 („koronawirusa”), w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, począwszy od 19 października 2020 r. – do odwołania – pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy nie będą udzielali osobistych, bezpłatnych porad prawnych we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy

 • Podpisano porozumienie kończące spór zbiorowy

  W dniu 12 października 2020 r. w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie zostało podpisane porozumienie między Andrzejem Kwalińskim, Głównym Inspektorem Pracy, a Związkiem Zawodowym Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Doceniono pracodawców wrażliwych społecznie

  Już po raz piętnasty wręczono „Lodołamacze”, nagrody dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 października 2020 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, nagrody w jednej z kategorii wręczał Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński.

 • Konkurs na plakat o biozagrożeniach

  W Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie 8 października 2020 r. uroczyście otwarto wystawę pokonkursową i podsumowano 29. edycję konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy, noszącą tytuł „Biozagrożenia dzisiaj”.

 • Obradowała kapituła konkursu

  W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy 6 października 2020 r. pod przewodnictwem Zastępcy Głównego Inspektora Pracy Dariusza Mińkowskiego obradowała Kapituła Konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Celem spotkania była ocena zakładów zgłoszonych do nagrody „Mecum Tutissimus Ibis” w XXVII edycji konkursu.

 • Uroczystość w Głównym Inspektoracie Pracy

  W trakcie narady kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy 29 września 2020 r. w Warszawie pożegnano odwołanego z funkcji Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka i powitano nowego szefa PIP Andrzeja Kwalińskiego.

 • Andrzej Kwaliński – Głównym Inspektorem Pracy

  Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek powołała Andrzeja Kwalińskiego na urząd Głównego Inspektora Pracy. Uroczyste wręczenie aktu nominacyjnego odbyło się 24 września 2020 r. w gabinecie Marszałka Sejmu.

 • Posiedzenie wyjazdowe Rady Ochrony Pracy

  Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu wyjazdowym w Gdańsku 22 września 2020 r. pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Andrzeja Kwalińskiego na stanowisko Głównego Inspektora Pracy.

 • Spotkanie z nowym Głównym Inspektorem Pracy

  Andrzej Kwaliński, Główny Inspektor Pracy w towarzystwie profesor Danuty Koradeckiej Dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego i Stanisława Szweda Wiceministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej spotkał się z kierownictwem Państwowej Inspekcji Pracy. Spotkanie odbyło się 24 września 2020 r. bezpośrednio po odebraniu przez Andrzeja Kwalińskiego nominacji od Marszałka Sejmu Elżbiety Witek.

 • Państwowa Inspekcja Pracy wspiera kampanię #EU4FairWork na rzecz przeciwdziałania pracy nierejestrowanej

 • XXXVIII Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

  Motto tegorocznej Pielgrzymki Ludzi Pracy, w której Główny Inspektorat Pracy reprezentowali Zastępcy Głównego Inspektora Pracy Bogdan Drzastwa i Dariusz Mińkowski brzmiało: Z matką odkupiciela – mocni nadzieją.

 • Wystawa „Razem, choć na dystans”

  Prace finalistów 29. edycji konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy pod hasłem „Biozagrożenia dzisiaj”, organizowanego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, można oglądać na 23 przystankach komunikacji miejskiej i słupach reklamowych AMS w Warszawie. Jednym z patronów wystawy jest Główny Inspektor Pracy.

 • Działania PIP w czasie pandemii

  Państwowa Inspekcja Pracy w czasie pandemii realizuje swoje ustawowe zadania wykorzystując dostępne środki prawne, organizacyjne i osobowe.

« 123456