• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Przyjechałeś z Ukrainy? Też masz prawo do urlopu / Ви приїхали з України? У Вас теж є право на відпустку

 • Obradowała Rada Dialogu Społecznego

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko uczestniczyła w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 14 lipca 2022 r. w Warszawie. Partnerzy społeczni i przedstawiciele rządu rozmawiali m.in. na temat założeń projektu budżetu państwa oraz propozycji średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2023.

 • Sprawozdanie PIP z rekomendacją

  Bez głosu sprzeciwu Rada Ochrony Pracy zaaprobowała stanowisko rekomendujące Sejmowi RP przyjęcie sprawozdania Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2021 roku.

 • Inspektor pracy sam nie powstrzyma mobbingu

  Liczymy na to, że skrzywdzeni pracownicy nie będą milczeć w czasie naszej kontroli — mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • Podsumowanie projektu ECMIN

  29 czerwca 2022 roku w Lublinie odbyła się konferencja zamykająca projekt ECMIN (European Construction Mobility Information Network) organizowana przez Europejską Federację Pracowników Budownictwa i Drzewiarstwa oraz Związek Zawodowy „Budowlani”.

 • 100 lat nadzoru górniczego w Polsce

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski oraz Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach Piotr Kalbron wzięli udział w uroczystych obchodach 100 lecia nadzoru górniczego w Polsce.

 • Główny Inspektor Pracy na Kongresie 590

  Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy uczestniczyła w debacie na temat przedsiębiorczości i rynku pracy zorganizowanej w ramach 7. edycji Kongresu 590 zorganizowanego pod hasłem „Łączymy wszystkich”.

 • Pozytywna realizacja budżetu Państwowej Inspekcji Pracy

  Komisja do Spraw Kontroli Państwowej pozytywnie zaopiniowała dla Komisji Finansów Publicznych Sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. wraz z Analizą Najwyższej Izby Kontroli w zakresie części budżetowej 12 – Państwowa Inspekcja Pracy.

 • Niepełnosprawni w środowisku pracy wyzwania, czy szansa

  21 czerwca 2022 r. pod Honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, odbyła się konferencja „Niepełnosprawni w środowisku pracy wyzwania, czy szansa”. O sposobach aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych debatowali przedstawiciele rządu, instytucji państwowych, parlamentarzyści, reprezentanci organizacji społecznych i partnerzy społeczni.

 • Spotkanie z delegacją z Ukrainy

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski przyjął delegację Federacji Związków Zawodowych Ukrainy. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

 • Finał Konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”

  15 czerwca 2022 r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyło się podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” . W uroczystości uczestniczył i wręczał laureatom nagrody Dariusz Mińkowski, zastępca Głównego Inspektora Pracy.

 • Monitoring w pracy – temat ważny

  Uniwersytet Wrocławski był gospodarzem konferencji naukowej „Monitoring w zakładzie pracy – aspekty prawne i organizacyjne” zorganizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu, Zakład Prawa Pracy Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu.

 • Sprawozdanie z działalności Inspekcji w 2021 roku

  Kierownictwo Głównego Inspektoratu Pracy przedstawiło na posiedzeniu plenarnym Rady Ochrony Pracy sprawozdanie Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2021 roku.

 • 30 lat Związku Zawodowego Górników

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski uczestniczył w Rudzie Śląskiej w uroczystej Akademii Jubileuszowej z okazji 30-lecia istnienia Związku Zawodowego Górników w Polsce.

 • Inspekcjusz Pracjusz rezyduje w Zielonej Górze

  W Zielonej Górze odsłonięto nowego Bachusika „Inspekcjusza Pracjusza”. Uroczystość z udziałem Katarzyny Łażewskiej-Hrycko Głównego Inspektora Pracy, odbyła się 10 czerwca 2022 r.

 • 130 lat Ruchu Zawodowego Budowlanych

  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy oraz Jarosław Leśniewski, zastępca Głównego Inspektora Pracy byli gośćmi Nadzwyczajnego Kongresu z okazji obchodów 130-lecia Ruchu Zawodowego Budowlanych w Polsce.

 • Rusza konkurs „Moja Wizja Zero”

  Jarosław Leśniewski, zastępca Głównego Inspektora Pracy, uczestniczył w inauguracji IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”. Konkurs zainaugurowano 8 czerwca 2022 r. w Ministerstwie Rolnictwa.

 • Mała budowa – duży krok ku bezpieczeństwu 2022

  W trosce o zdrowie i życie ludzkie Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła pierwszą z dwóch ogólnopolskich akcji zaplanowanych na ten rok: „Kontrole na małych budowach”.

 • Straż Graniczna świętuje

  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Straży Granicznej, które odbyły się w 7 czerwca 2022 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • O bezpiecznej pracy na jubileuszu „Solidarności”

  Absolutnym priorytetem w działaniu Państwowej Inspekcji Pracy jest współpraca z partnerami społecznymi – Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko była gościem XXX Jubileuszowego Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”.