• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Główny Inspektor Pracy gościem honorowym konferencji o awariach budowlanych

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko wzięła udział w XXX Konferencji Naukowo-Technicznej Awarie Budowlane, odbywającej się od 23 maja 2022 roku w Międzyzdrojach.

 • Rynek usług pracy tymczasowej w ocenie Inspekcji Pracy

  Jarosław Leśniewski Zastępca Głównego Inspektora Pracy i Dariusz Górski Dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia GIP wzięli udział w posiedzeniu Sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej (KOP), które odbyło się 24 maja 2022 roku.

 • Bezpieczne budowy to dla nas priorytet

  Bezpieczeństwo w sektorze budowalnym jest najważniejsze – twierdzi Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy w rozmowie z dziennikarzem TVP3 Szczecin.

 • Ukraińcy na polskim rynku pracy

  Na razie nie ma wielu sygnałów o nieprawidłowościach przy zatrudnianiu Ukraińców uciekających przed wojną – mówiła w wywiadzie dla Radia Szczecin Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy.

 • Praca w niedziele i święta na Radzie Ochrony Pracy

  Pierwsze wnioski płynące z kontroli przestrzegania przepisów o ograniczaniu handlu w niedziele i święta omówili na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy przedstawiciele kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy. Posiedzenie w trybie wideokonferencji odbyło się 24 maja 2022 roku.

 • Inspekcja pracy wspiera Mistrzostwa Kadry BHP

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Mistrzostwa Kadry BHP wracają do kalendarza najważniejszych wydarzeń branży bhp. 9 maja 2022 roku ruszyła VI edycja tego ogólnopolskiego konkursu skierowanego do specjalistów bhp oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Konkurs organizuje Koalicja Bezpieczni w Pracy.

 • Debata o żurawiach wieżowych i szybkomontujących

  17 maja 2022 r. w Auli Novum Auditorium Politechniki Bydgoskiej odbyła się Konferencja „Zagrożenia publiczne przy pracach budowlanych – żurawie wieżowe i szybkomontujące”.

 • Uroczyste otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego

  W dniach 12-13 maja 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej placówki Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego.

 • Sejm przyjął sprawozdanie z działalności PIP w 2020 roku

  12 maja 2022 roku Sejm RP przyjął sprawozdanie Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2020. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przedstawiła wyniki działalności PIP za ten okres na posiedzeniu Sejmu 28 kwietnia 2022 roku.

 • GIP na posiedzeniu Plenarnym Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy

  10 maja 2022 roku Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy, uczestniczyła w 81. posiedzeniu plenarnym Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (SLIC), zorganizowanym w formie wideokonferencji. W Dniu Tematycznym 11 maja br. udział wziął Michał Wyszkowski, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu, w charakterze zastępcy członka SLIC z ramienia Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Konferencja na temat bezpieczeństwa w górnictwie

  Zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski wziął udział w XXII Konferencji pn. „Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie”, która odbyła się w dniach 10-11 maja 2022 r. w Zawierciu.

 • Główny Inspektor Pracy w BIZNES24

  Edukujemy i nagłaśniamy zagadnienia związane z legalnym zatrudnieniem obywateli Ukrainy w Polsce, a obywatelom Ukrainy oferujemy pomoc w zakresie poradnictwa prawnego, jak odnaleźć się na polskim rynku pracy - powiedziała Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko w telewizji BIZNES24 podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 • O zadaniowym czasie pracy dla inspektorów

  Sejmowa Komisja do Spraw Petycji 10 maja 2022 r. rozpatrywała petycję w sprawie zmiany ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie wprowadzenia systemu zadaniowego czasu pracy inspektorów pracy. Na posiedzeniu Państwową Inspekcję Pracy reprezentowali Małgorzata Dziemińska, zastępca Głównego Inspektora Pracy i Bartosz Kopeć, wicedyrektor Departamentu Prawnego GIP.

 • Główny Inspektor Pracy w TVP3 Gorzów Wlkp.

  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy 6 maja 2022 r. była gościem programu Rozmowa dnia w TVP 3 Gorzów Wlkp. Tematem rozmowy z GIP było bezpieczeństwo pracowników w branży budowlanej w kontekście działań PIP obejmujących kampanię - BUDOWA. STOP WYPADKOM!

 • Konferencja „Budujemy bezpiecznie i nowocześnie”

  „Budujemy bezpiecznie i nowocześnie” to hasło konferencji, która odbyła się 5 maja 2022 r. w Zielonej Górze z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko i Zastępcy Głównego Inspektora Pracy Jarosława Leśniewskiego.

 • Zmorą polskiego budownictwa są upadki z wysokości

  40 proc. ofiar wypadków na placach budowy zginęło z powodu braku sprzętu ochronnego, np. chroniących zbiorowo stabilnych barier, czy indywidualnych szelek bezpieczeństwa – powiedział 6 maja 2022 r. zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski w Radiu Zielona Góra w audycji Rozmowa po 9.

 • Rozmowy o pracy zdalnej

  Pod hasłem „Praca zdalna wybawieniem czy utrapieniem? Konsekwencje stosowania nowych form zatrudnienia” 28.04.2022 r. została zorganizowana konferencja przez Komisję Krajową oraz Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” a także Państwową Inspekcję Pracy.

 • Sposób, by zmniejszyć szarą strefę

  Choć Państwowa Inspekcja Pracy na razie nie widzi większej liczby nieprawidłowości związanych z falą uchodźców podejmujących pracę w Polsce, to ma związane z tym obawy, mówiła w wywiadzie dla PulsHR.pl Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • Sprawozdanie z działalności PIP w 2020 roku w Sejmie

  Poseł Janusz Śniadek, przewodniczący Rady Ochrony Pracy, przedstawił pozytywną opinię i rekomendował Sejmowi RP przyjęcie sprawozdania Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2020, prezentowanego 28 kwietnia 2022 roku przez szefową inspekcji Katarzynę Łażewską-Hrycko.

 • W Kieleckiem znają swoje prawa

  W warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się 28 kwietnia 2022 roku finał IX edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.