• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Rynek usług pracy tymczasowej w ocenie Inspekcji Pracy

  Jarosław Leśniewski Zastępca Głównego Inspektora Pracy i Dariusz Górski Dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia GIP wzięli udział w posiedzeniu Sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej (KOP), które odbyło się 24 maja 2022 roku.

 • Bezpieczne budowy to dla nas priorytet

  Bezpieczeństwo w sektorze budowalnym jest najważniejsze – twierdzi Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy w rozmowie z dziennikarzem TVP3 Szczecin.

 • Ukraińcy na polskim rynku pracy

  Na razie nie ma wielu sygnałów o nieprawidłowościach przy zatrudnianiu Ukraińców uciekających przed wojną – mówiła w wywiadzie dla Radia Szczecin Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy.

 • Praca w niedziele i święta na Radzie Ochrony Pracy

  Pierwsze wnioski płynące z kontroli przestrzegania przepisów o ograniczaniu handlu w niedziele i święta omówili na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy przedstawiciele kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy. Posiedzenie w trybie wideokonferencji odbyło się 24 maja 2022 roku.

 • Debata o żurawiach wieżowych i szybkomontujących

  17 maja 2022 r. w Auli Novum Auditorium Politechniki Bydgoskiej odbyła się Konferencja „Zagrożenia publiczne przy pracach budowlanych – żurawie wieżowe i szybkomontujące”.

 • Uroczyste otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego

  W dniach 12-13 maja 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej placówki Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego.

 • Rozmowy o pracy zdalnej

  Pod hasłem „Praca zdalna wybawieniem czy utrapieniem? Konsekwencje stosowania nowych form zatrudnienia” 28.04.2022 r. została zorganizowana konferencja przez Komisję Krajową oraz Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” a także Państwową Inspekcję Pracy.

 • Sposób, by zmniejszyć szarą strefę

  Choć Państwowa Inspekcja Pracy na razie nie widzi większej liczby nieprawidłowości związanych z falą uchodźców podejmujących pracę w Polsce, to ma związane z tym obawy, mówiła w wywiadzie dla PulsHR.pl Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • Sprawozdanie z działalności PIP w 2020 roku w Sejmie

  Poseł Janusz Śniadek, przewodniczący Rady Ochrony Pracy, przedstawił pozytywną opinię i rekomendował Sejmowi RP przyjęcie sprawozdania Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2020, prezentowanego 28 kwietnia 2022 roku przez szefową inspekcji Katarzynę Łażewską-Hrycko.

 • W Kieleckiem znają swoje prawa

  W warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się 28 kwietnia 2022 roku finał IX edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

 • Obciążenie fizyczne, stres, hałas, wirusy – czynniki zagrożeń zawodowych i przyczyny niezdolności do pracy

  25 kwietnia 2022 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, Państwowa Inspekcja Pracy wraz z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowym Instytutem Badawczym, zorganizowała konferencję pt. „Obciążenie fizyczne, stres, hałas, wirusy – czynniki zagrożeń zawodowych i przyczyny niezdolności do pracy”.

 • Państwowa Inspekcja Pracy na Europejskim Kongresie Gospodarczym

  Praca, prawo, biznes – pod takim hasłem odbył się 27 kwietnia 2022 r. panel dyskusyjny w ramach XIV Europejskiego Forum Gospodarczego (EEC) w katowickim Europejskim Centrum Kongresowym, z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko.

 • O związkach zawodowych na komisji sejmowej

  Informację na temat zwolnień osób zaangażowanych w działalność związkową oraz utrudniania prowadzenia działalności związkowej w miejscu pracy przekazała Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy członkom sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Posiedzenie w systemie hybrydowym odbyło się 26 kwietnia 2022 r.

 • Pozytywny wizerunek Inspekcji

  Blisko 80 procent ankietowanych pracowników, którzy mieli kontakt z Państwową Inspekcją Pracy ocenia to jako doświadczenie zdecydowanie i raczej pozytywne. To wynik ogólnopolskiego badania społecznego przeprowadzonego pod koniec 2021 roku.

 • Konferencja o nowych technologiach w budownictwie

  Cieszy nas fakt, że postrzeganie inspektora pracy zmienia się – nie jest to już wyłącznie organ kontrolny, ale profesjonalista, który służy wiedzą — napisała w liście do uczestników konferencji „Nowe technologie w budownictwie — zagrożenia dla bezpieczeństwa pracy” Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

 • W Onecie o legalnej pracy dla Ukraińców

  O zapewnienie godnych warunków pracy Ukraińcom apelowała do polskich przedsiębiorców Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko w realizowanym na żywo 24 marca 2022 r. programie Iwony Kutyny „Onet Rano”.

 • Super Raport na żywo

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko została zaproszona do programu Super Raport Kamili Biedrzyckiej, realizowanego na kanale Super Expressu. Tematem rozmowy były zmiany na rynku pracy spowodowane migracją z ogarniętej wojną Ukrainy.

 • Wojna a polski rynek pracy

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko była gościem porannego specjalnego wydania programu Polsat News poświęconego wpływowi wojny w Ukrainie na polski rynek pracy.

 • Apel Pierwszej Damy do rosyjskich kobiet

  Główny Inspektorat Pracy wspiera akcję Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Главный Инспекторат Труда поддерживает акцию Супруги Президента Республики Польша Агаты Конхаузер-Дуды.

 • O niedzielnym handlu w Biznes24

  Wojciech Gonciarz Dyrektor Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy był gościem telewizji Biznes24. Gospodarz programu Marcin Dobrowolski pytał przede wszystkim o handel w niedzielę.