• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Główny Inspektor Pracy dla Wyborczej on-line

  Inspektor pracy powinien mieć możliwość nakładania decyzji administracyjnych nie tylko na firmę, która wykonuje roboty budowlane, ale i na inwestora, aby ten myślał o bezpieczeństwie już na etapie planowania budowy – Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy udziela wywiadu Gazecie Wyborczej on-line wyborcza.biz.

 • Nowy Zastępca OIP w Warszawie

  Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy 10 stycznia 2022 roku powierzyła Hannie Matosek pełnienie obowiązków zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.

 • Uwaga na silny wiatr!

  PIP przypomina, że w związku z alertami Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), dotyczącymi silnego wiatru na terytorium Polski, pracodawcy powinni stosować się do przepisów ograniczających m.in. prace żurawi wieżowych, montaż rusztowań i podestów roboczych.

 • Wyliczanie wynagrodzeń pod kontrolą

  4 stycznia 2022 r. na wspólnej konferencji Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska - Hrycko, Prezes ZUS Gertruda Uścińska oraz Wiceminister Finansów Jan Sarnowski zapowiedzieli wspólne działania na rzecz ochrony wynagrodzeń pracowników.

 • Budżet PIP w Senacie

  4 stycznia 2022 r. odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej z udziałem przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Przedmiotem obrad było rozpatrzenie ustawy budżetowej na rok 2022.

 • Konkurs na plakat rozstrzygnięty

  Kapituła konkursu pod przewodnictwem Jarosława Leśniewskiego, zastępcy Głównego Inspektora Pracy w dniu 26 listopada 2021 r. wyłoniła laureatów konkursu na projekt graficzny plakatu promującego bezpieczeństwo pracy.

 • Dialog społeczny o Zielonym Ładzie

  Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko wzięła udział w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego poświęconym między innymi polityce energetycznej Polski w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Obrady odbywały się w formie wideokonferencji.

 • Konkurs Służby BHP

  W Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie 9 grudnia 2021 r. wręczono nagrody laureatom konkursu „Służba BHP – najlepszy doradca pracodawcy”. Państwowa Inspekcja Pracy jest partnerem konkursu.

 • W poszukiwaniu modelu ochrony pracy

  W dniach 8-9 grudnia br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „W poszukiwaniu prawnego modelu ochrony pracy na własny rachunek w Polsce”. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko była jednym z patronów honorowych tego wydarzenia.

 • Powołanie nowych członków Rady Dialogu Społecznego

  – Rada Dialogu Społecznego jest forum dyskusji o niezwykle ważnych państwowych sprawach – podkreślał Prezydent RP Andrzej Duda, powołując nowych członków w skład Rady.

 • Webinarium: Zwalczanie i zapobieganie handlowi ludźmi, w tym do pracy przymusowej

  Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie Barbara Kiełt zaprasza 2 grudnia 2021 r. do uczestnictwa w webinarium „Zwalczanie i zapobieganie handlowi ludźmi, w tym do pracy przymusowej”. Udział możliwy z wykorzystaniem komunikatora internetowego TEAMS.

 • Konferencja „Przyszłość układów zbiorowych pracy”

  Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor w podwójnej roli gościa i gospodarza uczestniczyła w konferencji „Przyszłość układów zbiorowych pracy”. Organizatorem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

 • Debata przeciw mobbingowi w instytucjach kultury

  22 listopada na antenie Radia Kraków odbyła się debata z udziałem Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko i przedstawicieli Inspekcji Pracy. Dyskusja była podsumowaniem kampanii "Praca od kulis - przeciw mobbingowi i dyskryminacji w polskim teatrze i na uczelniach artystycznych", realizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

 • Bądź na bieżąco

  Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco informuje o swoich najważniejszych działaniach w tym o aktualnych zmianach dotyczących prawa pracy. Pierwsze spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko jest poświęcone pracy zdalnej, Zapraszamy

 • Państwowa Inspekcja Pracy udziela porad on-line

  Od początku listopada pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi udzielają porad z zakresu prawa pracy w formie on-line. Na razie rozwiązanie to jest jeszcze w fazie testów, a wirtualne konsultacje odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 10 do 12.

 • Praca zdalna – stan obecny i perspektywa przyszłości

  O wyzwaniach stawianych przez teraźniejszość oraz jakich powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie mówiła Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektor Pracy otwierając konferencję naukową „Praca zdalna – stan obecny i perspektywa przyszłości” zorganizowaną wspólnie przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Spotkanie z Pierwszą Damą

  W Pałacu Prezydenckim gościła Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy. Rozmowa z Pierwszą Damą dotyczyła obszarów zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, edukacji młodych ludzi oraz działalności i misji Urzędu.

 • Dla Polaków pracujących w Norwegii

  „Pracowniku, witaj w Norwegii. To bardzo ważne, abyś znał swoje prawa i obowiązki w pracy. Tutaj znajdziesz istotne informacje”. W ten sposób wita pracowników z Polski Norweska Inspekcja Pracy na swojej stronie internetowej.

 • Państwowa Inspekcja Pracy wspiera artystów

  W Krakowie trwa kampania Państwowej Inspekcji Pracy „Praca od kulis – przeciw mobbingowi, dyskryminacji i molestowaniu w polskim teatrze i na uczelniach artystycznych”. Po Teatrze im. Juliusza Słowackiego, Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki i Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w poniedziałek 27 września przyszedł czas na spotkanie w Akademii Sztuk Teatralnych.

 • Bezpieczeństwo pracy na małych budowach – wyniki kontroli PIP

  Pojedyncza deska zamiast podestu roboczego, brak balustrad ochronnych na rusztowaniach i wzdłuż krawędzi stropów, dekarze montujący strome dachy bez zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości – oto podstawowe uchybienia spośród całej gamy nieprawidłowości, z jakimi zetknęli się inspektorzy pracy podczas akcji „Kontrole na małych budowach”.