• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Seminarium o zagrożeniach przy samochodach elektrycznych

  Elektromobilność – aktualne i przyszłe zagrożenia przy produkcji, eksploatacji i naprawach samochodów elektrycznych – to temat seminarium online, zorganizowanego 10 marca 2022 r. przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu.

 • O prewencji w rolnictwie na forum komisji

  Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 8 marca 2022 r. zapoznała się z informacją Głównego Inspektora Pracy na temat prewencji zagrożeń bezpieczeństwa i zdrowia w gospodarstwach rolnych.

 • Apel Pierwszej Damy do rosyjskich kobiet

  Główny Inspektorat Pracy wspiera akcję Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Главный Инспекторат Труда поддерживает акцию Супруги Президента Республики Польша Агаты Конхаузер-Дуды.

 • Komunikat MSWiA związany z sytuacją w Ukrainie

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat dotyczący przeciwdziałania możliwości wykorzystania uchodźców z Ukrainy do pracy przymusowej lub innych form wyzysku w pracy lub usług seksualnych, czy też innych przypadków niegodziwego traktowania.

 • GŁÓWNY INSPEKTOR PRACY DO UCHODŹCÓW Z UKRAINY / ГОЛОВНИЙ ІНСПЕКТОР ПРАЦІ БІЖЕНЦЯМ Z УКРАЇНИ

 • PORADY PRAWNE DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY / ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ

 • O niedzielnym handlu w Biznes24

  Wojciech Gonciarz Dyrektor Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy był gościem telewizji Biznes24. Gospodarz programu Marcin Dobrowolski pytał przede wszystkim o handel w niedzielę.

 • Rada Dialogu Społecznego o Polskim Ładzie

  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy, 16 lutego 2022 r. wzięła udział w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, poświęconym wpływowi zmian podatkowych, wprowadzonych przez Polski Ład, na sytuację pracowników i przedsiębiorców.

 • O postulatach PIP w zakresie zmian w prawie

  Analiza wniosków legislacyjnych de lege ferenda Głównego Inspektora Pracy w zakresie prawnej ochrony pracy i rekomendacje w tym zakresie były tematem obrad Rady Ochrony Pracy na posiedzeniu 15 lutego 2022 r. przeprowadzonym w formie wideokonferencji.

 • Bezpiecznie na wsi mamy

  Państwowa Inspekcja Pracy patronuje w 2022 roku dwóm konkursom dla dzieci o tematyce związanej z bezpieczeństwem na wsi organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 • Raport o wolnych niedzielach

  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy wzięła udział w programie Raport kanału telewizyjnego Polsat News poświęconego przestrzeganiu zapisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

 • Zakaz handlu w niedziele - pierwsze kontrole

  W niedzielę 13 lutego 2022 r. na polecenie Katarzyny Łażewskiej-Hrycko, Głównego Inspektora Pracy, inspektorzy pracy przeprowadzili czynności sprawdzające wobec sklepów, w których zgodnie z pozyskanymi informacjami, miał w tym dniu być prowadzony handel.

 • Niedzielny handel pod kontrolą

  W niedzielę 13 lutego Państwowa Inspekcja Pracy pilotażowo skontroluje otwarte placówki handlowe, w których zachodzi podejrzenie łamania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni. – Podjęliśmy tę decyzję po doniesieniach medialnych oraz wsłuchując się w głosy naszych partnerów społecznych – poinformowała Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

 • Konferencja o bezpieczeństwie na polskich budowach

  Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 1 lutego 2022 r. odbyła się konferencja: „Budowa. STOP wypadkom! Wyzwania i strategie dla bezpieczeństwa pracy na polskich budowach.”

 • Bądź na bieżąco

  Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco informuje o swoich najważniejszych przedsięwzięciach. Kolejne spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko jest poświęcone działaniom PIP skierowanym do branży budowlanej.

 • O rynku pracy na Radzie Dialogu Społecznego

  Sytuacja na rynku pracy w Polsce w dobie pandemii była tematem obrad Rady Dialogu Społecznego, która zebrała się z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy 1 lutego 2022 r. na plenarnym posiedzeniu, prowadzonym w formie wideokonferencji.

 • Prawo pracy — teoria i praktyka

  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy, uczestniczyła w seminarium „Postępowanie sądowe w sprawach z zakresu prawa pracy — ujęcie praktyczne” zorganizowanym przez Studenckie Forum Naukowe Nietypowych Stosunków Zatrudnienia oraz Centrum Nietypowych Stosunków Zatrudnienia. Gościem był sędzia Paweł Antczak, przewodniczący X Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi.

 • Bezpieczeństwo pracy w rzeczywistości 4.0

  O trudnej rzeczywistości pracy zdalnej, o obowiązku szczepień oraz wyzwaniach związanych z robotyzacją i sztuczną inteligencją na rynku pracy mówiła Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy podczas spotkania w ramach konferencji Praca 4.0 – Nowa normalność w nowej rzeczywistości.

 • Plan działań inspekcji pracy zaakceptowany przez ROP

  18 stycznia 2022 r. odbyło się posiedzenie Rady Ochrony Pracy, na którym zaakceptowany został program działania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2022 oraz lata 2022-2024.

 • Spotkanie GIP z nagrodzonymi dziennikarzami

  18 stycznia 2022 r. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko spotkała się wirtualnie z laureatami dorocznej nagrody PIP „Salus Publica” dla dziennikarzy za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie problematyki ochrony pracy.