• RSS
  • Wersja tekstowa
Artykuł archiwalny

Konferencja o bezpieczeństwie prac remontowo-budowlanych

W Karsach k. Ożarowa 30 maja br. odbyła się konferencja Grupy Ożarów S.A. podsumowująca Kampanię Bezpieczeństwa Koncernu CRH: „Bezpieczeństwo Wykonawców w Grupie Ożarów S.A”. Wzięła w niej udział Anna Tomczyk, główny inspektor pracy.

 

img/12_037_01.jpg

Kampanię zainaugurowało w listopadzie 2011 r. seminarium szkoleniowe, zorganizowane w tym samym miejscu przez Grupę Ożarów S.A. przy współpracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach. W jej realizację włączyło się 40 pracodawców - firm zewnętrznych wykonujących prace budowlano-montażowe na terenie i na rzecz Grupy Ożarów S.A. Celem kampanii było przedstawienie wymagań w zakresie bhp stawianych przedsiębiorstwom realizujących prace remontowo-budowlane i pomoc tym podmiotom w spełnieniu przyjętych standardów bezpieczeństwa. W kampanię zaangażowani byli również pracownicy nadzoru techniczno-inwestorskiego grupy oraz społeczni inspektorzy pracy.

W czasie konferencji Anna Tomczyk podziękowała dyrektorowi generalnemu Grupy Ożarów S.A. Andrzejowi Ptakowi za postawę reprezentowaną przez zarząd firmy, tj. nowe podejście do bezpieczeństwa w pracy, świadomość, jak ważne jest to zagadnienie.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach zorganizował dla uczestników konferencji punkt informacyjny z poradami prawnymi i wydawnictwami PIP.