• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności (archiwum 2019)


 • Na drogach może być bezpieczniej

  Na drogach może być bezpieczniej W Rzeszowie 30 maja 2019 r. z udziałem Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy odbył się Dzień Bezpieczeństwa w Transporcie i Ruchu Drogowym. Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie był patronem merytorycznym tego wydarzenia.

 • Obchody 100-lecia urzędu

  W Teatrze Narodowym w Warszawie 28 maja 2019 r. odbyła się centralna uroczystość z okazji 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy. Wzięli w niej udział przedstawiciele prezydenta RP, rządu, parlamentu, partnerów instytucjonalnych i społecznych PIP, środowiska naukowego, organizacji społecznych i politycznych, duchowieństwa oraz pracownicy inspekcji pracy.

 • W TVP o bezpieczeństwie dzieci na wsi

  W niedzielny poranek 26 maja 2019 r. w telewizyjnym magazynie TYDZIEŃ w TVP 1, Katarzyna Mietelska, zastępca dyrektora Departamentu Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy mówiła o działaniach Państwowej Inspekcji Pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na wsi.

 • Spotkanie jubileuszowe w okręgu małopolskim

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie 24 maja 2019 r. zorganizował uroczystą naradę dla pracowników, połączoną z wręczeniem medali jubileuszowych. W spotkaniu uczestniczył główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek, wicedyrektor Departamentu Kadr i Szkoleń GIP Iwona Hadacz oraz okręgowy inspektor pracy w Krakowie Józef Bajdel wraz ze swoimi zastępcami.

 • O legalności zatrudnienia z gośćmi z Mołdawii

  W Warszawie 24 maja 2019 r. Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy spotkał się z międzyresortową delegacją Republiki Mołdawii, której przewodniczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pracy i Polityki Społecznej Anastasia Oceretnii.

 • Szef PIP przebywał na Litwie

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek przebywał 23 maja 2019 r. z wizytą w Wilnie, gdzie wziął udział w oficjalnych obchodach 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy Republiki Litewskiej.

 • Finał konkursu dla młodych rzemieślników

  W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego 22 maja 2019 r. odbył się finał XIX edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Nagrody laureatom wręczał Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

 • W Kordobie o prewencji w rolnictwie

  W dniach 15-17 maja 2019 r. na Uniwersytecie w Kordobie w Hiszpanii odbyło się 39. Międzynarodowe Kolokwium pt. „Wizja Zero – Światowa Strategia Prewencji w Rolnictwie”. W spotkaniu uczestniczył Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

 • Posiedzenie SLIC w Bukareszcie

  Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy wziął udział w 76. posiedzeniu plenarnym Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (SLIC), które odbyło się w dniach 15-16 maja 2019 r. w Bukareszcie.

 • Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA

  Pod patronatem głównego inspektora pracy w dniach 14-16 maja 2019 r. w Centrum Targowym w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego „AUTOSTRADA - POLSKA”.

 • Święto Straży Granicznej

  W Warszawie pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy 17 maja 2019 r. odbyły się centralne obchody Święta Straży Granicznej. W uroczystym apelu na dziedzińcu Belwederu wraz z przedstawicielami rządu, administracji państwowej, zagranicznych służb oraz duchowieństwa uczestniczył Andrzej Kwaliński, zastępca głównego inspektora pracy.

 • Nie zawsze bezpiecznie w nietypowej pracy

  Nowe formy świadczenia pracy a zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - było wiodącym zagadnieniem omawianym podczas obrad plenarnych Rady Ochrony Pracy 14 maja 2019 r. w siedzibie Sejmu. Swój materiał na ten temat zaprezentowała Państwowa Inspekcja Pracy.

 • Na rzecz bezpieczeństwa w budownictwie

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek i prezydent Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie Leszek Gołąbiecki podpisali 13 maja 2019 r. w Warszawie list intencyjny dotyczący współpracy Państwowej Inspekcji Pracy z sygnatariuszami porozumienia. Tworzy je 15 największych generalnych wykonawców budowlanych w kraju.

 • Na spotkaniu ze związkowcami - metalowcami

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek spotkał się 10 maja 2019 r. w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” w Katowicach z regionalnymi sekretariatami przemysłu metalowego „Solidarności”.

 • Posiedzenie Śląskiej Rady do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie

  W siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach 10 maja 2019 r. odbyło się posiedzenie Śląskiej Rady do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie. W posiedzeniu uczestniczył Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

 • Spotkanie z ambasador Argentyny

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek 9 maja 2019 r. spotkał się w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie z ambasador Republiki Argentyny Aną Marią Ramirez, której towarzyszyli współpracownicy.

 • Państwo bez barier architektonicznych

  Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek 8 maja 2019 r. uczestniczył w Gali IV edycji Konkursu Architektoniczno - Urbanistycznego „Lider Dostępności”, która pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

 • We Francji o pracownikach tymczasowych

  W dniach 6-7 maja 2019 r., w siedzibie Krajowego Instytutu Pracy, Zatrudnienia i Kształcenia Zawodowego w Marcy l’Etoile we Francji odbyła się konferencja poświęcona „BHP pracowników agencji pracy tymczasowej”. Polskiej delegacji przewodniczył Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy.

 • Na obchodach Dnia Bezpieczeństwa

  W związku z przypadającym 28 kwietnia Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku wraz z Zarządem Regionu Podlaskiego NSZZ ”Solidarność” zorganizowały 6 maja 2019 r. konferencję pod nazwą „Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy w 100-lecie Państwowej Inspekcji Pracy”.

 • Na obchodach święta konstytucji

  W całym kraju uroczyście obchodzono 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W zorganizowanych z tej okazji nabożeństwach, przemarszach i uroczystościach patriotycznych wzięli udział przedstawiciele kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy.