Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy „Zagrożenia psychospołeczne w cyfrowym świecie pracy”, która odbędzie się 22 maja br. online. Konferencja rozpocznie się o godz. 9:00. Rejestracja trwa do 15 maja br.

LINK DO REJESTRACJI

Istotnym źródłem problemów emocjonalnych i psychospołecznych jest środowisko pracy. Stres, lęk i depresja stanowią drugi najczęstszy problem zdrowotny związany z pracą, który dotyka europejskich pracowników. Coraz częściej przyczyną tych negatywnych zjawisk jest powszechna cyfryzacja i digitalizacja, która ogarnia kolejne obszary środowiska pracy. Co istotne, zagrożenia psychospołeczne postrzegane jako kwestia organizacyjna, mogą być zwalczane w ustrukturyzowany i zorganizowany sposób, podobnie jak inne zagrożenia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Wydarzenie będzie okazją do spotkania ekspertów w dziedzinach medycyny pracy, zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii pracy, a także praktyków biznesu w zakresie projektowania środowiska pracy przyjaznego zdrowiu psychicznemu. Zaangażowani prelegenci wspólnie podejmą refleksję nad szkodliwymi czynnikami psychospołecznymi będącymi efektem digitalizacji środowiska pracy i profilaktyką zagrożeń psychospołecznych w miejscu pracy. Nie zabraknie również prezentacji doświadczeń i wynikających z nich wniosków Państwowej Inspekcji Pracy.

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów jubileuszu 105-lecia Państwowej Inspekcji Pracy.

Szczegóły wydarzenia:

Data wydarzenia:
22 maja 2024, godz. 09:00

Strefa czasowa: (UTC+01:00)

Konferencje

Online

Udostępnij:

Weź udział

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

Logo PIP

Menu