Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Dodano: 14 czerwca 2024
1:6 minut
Kaureacci konkursu KRUS

W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 14 czerwca 2024 r. wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, który jest organizowany od 2011 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników.

Tegoroczna XIV edycja została objęta patronem honorowym ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a współorganizatorami Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy wręczał Artur Sobota, dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy.

Prace plastyczne przesłało 30 332 uczniów z 2807 szkół podstawowych z terenów wiejskich. Oceniały je najpierw wojewódzkie komisje konkursowe, które wybrały 96 laureatów, spośród nich centralna komisja konkursowa wyróżniła 50 najlepszych.

W I grupie (klasy 0-III) laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Wiktoria Szewczyk z woj. małopolskiego; 
II miejsce – Natalia Bułka z woj. mazowieckiego;
III miejsce – Katarzyna Kamionka z woj. małopolskiego.

W II grupie wiekowej (klasy IV-VIII) miejsca na podium zajęli:

I miejsce – Michał Pawlicki z woj. mazowieckiego;
II miejsce – Oliwier Ornaf z woj. łódzkiego;
III miejsce – Marcel Rotuski z woj. mazowieckiego.

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu