Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Dodano: 25 września 2023
1:33 minut
Zwycięzcy konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne pańswto Tupikowscy na scsenie podczas gali finałowej

22 września 2023 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się, z udziałem zastępcy Głównego Inspektora Pracy Małgorzaty Dziemińskiej, gala finałowa jubileuszowej edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. 

Celem konkursu, który przebiegał pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

Od 2003 r. w organizowanym przez KRUS konkursie wzięło udział  ponad 23 tysiące gospodarstw indywidualnych; w tegorocznej edycji 1062. Współorganizatorami tegorocznego konkursu byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2023 r. otrzymało gospodarstwo Jolanty i Sławomira Tupikowskich z Wólki Zdunkówki w województwie lubelskim. Rolnicy zajmują się produkcją roślinną na 210 ha gruntów. Zwycięzcy otrzymali główną nagrodę w konkursie – ciągnik rolniczy, ufundowany przez prezesa KRUS.

Drugie miejsce zdobyło gospodarstwo Danuty i Zygmunta Stromskich z Kczewa w województwie pomorskim. Miejsce trzecie, ex aequo, przyznano gospodarstwom Olgi i Tomasza Piotrowskich z Solnej w województwie dolnośląskim oraz Weroniki i Sebastiana Błachów z Bożnowa w województwie lubuskim. 

Nagrodę specjalną Głównego Inspektora Pracy za stosowanie udogodnień i rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym otrzymali Dorota i Kazimierz Dąbrowscy z Dębowca w województwie podkarpackim.

Nagrodę wręczyła Małgorzata Dziemińska, zastępca Głównego Inspektora Pracy. Zwracając się do nagrodzonych przez PIP, podkreśliła:

Uroczystość ta jest uhonorowaniem państwa starań w kierunku kształtowania właściwych postaw w środowisku pracy, które – jak  wierzę – podejmowali państwo w przekonaniu, że podstawą eliminacji zagrożeń zawodowych jest profilaktyka. Mam gorącą nadzieję, że ten dobry przykład znajdzie wielu naśladowców.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu